Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dostałem w spadku dom na #!$%@? ale jednak sporo warty. Mam już wstępnie ofertę kupna za 650k. Zastanawiam się co zrobić. Mam 31 lat. Większość życia byłem raczje przegrywem. Prawikiem nie jestem ale skończyło się na 1 związku trwającym 1,5 roku. Mam niewielkie mieszkanie także jest gdzie mieszkać. Ten dom i ta lokalizacja nie podoba mi się za bardzo więc i tak go sprzedam pewnie. Pytanie tylko jak wykorzystać te środki ze sprzedaży.

1. Zakup większego mieszkania/domu. Tylko po co? I tak będę w nim siedział sam i oglądał ściany.
2. Zainwestować żeby pomnożyć. Nawet jeśli uda się pomnożyć to pewnie max x2 w perspektywie kilku lat. I dalej pytanie po co? A ryzyko straty wcale nie takie małe.
3. Podzielić się z rodziną. Mam 3 siostry które mają rodziny. Pewnie im by się przydała dodatkowa kasa ale czemu mam im dawać jak nawet żadna nie raczy złożyć mi życzeń na urodziny. Poza tym mają mężów i biedy nie klepią.
4. Wyjechać za granicę i próbować ułożyć sobie życie. W grę wchodziłyby biedniejsze kraje typu Filipiny, Indonezja czy Tajlandia. Za taką sumę pewnie bym przeżył długo na fajnym poziomie. Do tego pracuję zdalnie więc nie szło by tylko z kupki.
5. Rozpierdzielić wszystko i odbić sobie stracone lata. Znaleźć jakąś utrzymankę za 15k miesięcznie, czyli starczyłoby prawie na 4 lata. W jakimś stopniu odbiłbym sobie te lata posuchy a i pewnie bliżej 40tki to będzie libido spadać więc nie ciagłoby mnie już do takich zabaw w przyszłości.

Wiem że będziecie pisać że lepiej odłożyć na kupkę niż przewalić ale ja mam za co żyć. Zarabiam całkiem nieźle i nie odczuwam potrzeby gromadzenia majatku bo niby dla kogo. Zdechnę to państwo zabierze nieruchy i odda jakiejś patologii.

#niebieskiepaski #rozowepaski #spadek #finanse #pieniadze #przegryw #sponsoring #seks

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62a4aed0f3865b11a5d41ac6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: jak inwestować to w fundusze indeksowe, zobacz gdzie był nasdaq kiedyś (na przestrzeni 20 lat) a gdzie jest teraz... cały świat idzie do przodu, technologia i ludzkość też - więc i giełda też. w firmy same nie warto inwestować bo niektórych już za 20-40 lat może nie być (bo zmieni się rynek i pojawi się np konkurencyjne rozwiązanie lub mocna konkurencja)
@AnonimoweMirkoWyznania:
Powiem dobrą radę, nie wymieniaj mieszkania na wieksze ale może na takie w lepszej okolicy? Bliżej centrum na przykład.
A jak nie interesuje cie gromadzenie majątku to pobaw się w sponsoring. Znajdź fajną dziewczynę którą polubisz i jej pomozesz. Taką co będzie tylko z tobą się spotykać Nie trzeba 15k na miesiąc, mozna taniej.
@AnonimoweMirkoWyznania: Kolego brzmisz jakbyś się już poddał, a przecież nie jest wykluczone, że Twoje życie zmieni się całkowicie za jakiś czas. Na Twoim miejscu nie bawiłbym się w sponsoring - pewnie przywiązałbyś się lub zakochał, a później załapał doła na resztę życia sądząc, że można było być z Tobą wyłącznie dla pieniędzy. Nie musisz wkładać wszystkiego do jednego koszyka - możesz wydać na podróże plus rozwój jakiejś pasji, która może popchnie