Wpis z mikrobloga

Największa beka z tych, którzy mówią "nie możemy pomagać Ukrainie bo nie przeprosili za Wołyń, Rosja nas broni przed banderyzmem" xD Tak, bo Rosjanie nas za to przeprosili za trzy rozbiory, tłumienie powstań, lata zaborów i okupacji oraz rusyfikacji, za zbrodnie wojenne w czasie wojny lat 1919-1920, za napaść 17 września, za Katyń, za deportacje ludności polskiej, za operację polską NKWD, za mordowanie Polaków w latach II wojny światowej, za zainstalowanie tutaj swojej komunistycznej agentury, za mordowanie polskich patriotów w okresie "Polski Ludowej" i za to, że razem z kartoflanym fuhrerkiem destabilizują polską granicę wysyłając tu migrantów. I oczywiście Rosjanie, ich przywódcy i ich naród wcale nie twierdzą, że Polska się niepotrzebnie czepia, że po co się Polacy buntowali, przecież to jeszcze była korzyść dla nich, że żyli w Rosji, że przecież wyzwolili Polaków od Niemców więc powinni dziękować za PRL xD
Prawda jest bardzo prosta: Rosja zawsze chciała być imperium i zawsze chciała mieć zależną od siebie Polskę. Gdy Polska się na to nie godziła, chciała Polskę zniszczyć. Jedyna Rosja, która nie może zagrażać Polsce to Rosja słaba, którą oddzielają od nas niepodległe Ukraina, Białoruś i państwa bałtyckie. Dlatego w interesie Polski jest zwycięstwo Ukrainy a totalna klęska i wyniszczenie Rosji.

#wojna #rosja #ukraina #polska #konfederacja #bekazkonfederacji
  • 63
@miki4ever no tu #!$%@? grubo xD

@niochland Ukraińcy już teraz zajmowali się cmentarzami ofiar na Wołyniu i to było fajnie. Po wojnie jednak dobrze jakby się odcieli od kultu bandery, tak samo my możemy przeprosić za dyskryminowanie ich w okresie międzywojennym. To były #!$%@? czasy, rodziły się skrajne nacjonalizmy i nie były to takie zero-jedynkowe problemy o których tak swobodnie sobie dyskutujemy. Oczywiście trzeba podać sobie dłoń na zgodę z Ukraina i
@Kotlet_2137_schabowy:

Dlatego właśnie historia lubi się powtarzać. Ludzie są po prostu za głupi żeby uczyć się na błędach czy doświadczeniach przodków.


Albo maja na tyle oleju we lbie zeby sie dowswiadczeniami przodkow nie sugerowac wobec DIAMETRALNIE roznego ukladu sil oraz sytuacji politycznej.

Na serio nie sadzisz ze sie przez te 80 lat troche tak na planszy jak i w glowach samych ludzi pozmienialo?

PS
Mamy fortyfikacje budowac na wybrzezu na wypadek
To byłoby poprawne podejście - niestety musielibyśmy mieć polityków na zupełnie innym poziomie.


@inozytol: e tam. To są negocjację pod lufa karabinu. Po wszystkim by powiedzieli że zostali zmuszeni do przepraszania żeby dostać broń. To takie zagranie jak Turcy którzy mówią że Szwecji w NATO nie będzie. Dużo lepszym rozwiązaniem jest liczyć na pojednanie i przeprosiny z wdzięczności i chęć budowania dalszych relacji.i tak najważniejsze żeby pojechali ruchali.
@Makak87 przez 350 lat się nie zmieniło, a ma się zmienić przez 80 niby?

Nie wiem jak ty ale ja pracowałem z ukraińcami i słyszałem ich rozmowy i wiem co ci ludzie o nas sądzą. Ten naród od zawsze srał i dalej będzie srał na każdego wokół.

Teraz trzeba im pomóc, bo jak nie pomożemy to my możemy przez to ucierpieć.

Ale irytuje mnie to jak stawiacie ich na jakimś piedestale jacy
Nie wiem jak ty ale ja pracowałem z ukraińcami i słyszałem ich rozmowy i wiem co ci ludzie o nas sądzą. Ten naród od zawsze srał i dalej będzie srał na każdego wokół.


@Kotlet_2137_schabowy:
Nie wiem jak ty ale ja pracowalem z Polakami i slyszalem ich rozmowy i wiem co ci ludzie o wszystkich sadza. Ten narod od zawsze sral i dalej bedzie sral na kazdego wokol

Polacy byli wysylanie do
A nie podbiła?


@miki4ever:

"6 maja 1569 roku do Korony z terytorium Wielkiego Księstwa Litewskiego włączono edyktem Zygmunta Augusta województwo wołyńskie, a 6 czerwca województwo kijowskie i województwo bracławskie."
"nie możemy pomagać Ukrainie bo nie przeprosili za Wołyń, Rosja nas broni przed banderyzmem"


@niekibicujepilkarzom: "nie przeprosili za Wołyń" - prawda
"nie możemy pomagać Ukrainie bo" - bzdura
"Rosja nas broni przed banderyzmem" - bzdura
Nie wiem, dlaczego to jest wpisane w jednym zdaniu?

Co? Przeicez obnoszenie sie z ZSRR jest u Rosjan powszechne. Pojazdy komuniakcji z wizerunkiem Stalina, w panstwowej tv reportaże negujace winę ZSRR za mord w Katyniu.


@
nie słyszałem nigdy jednak by Rosjanie obnosili się z tym wszystkim, tak jak Ukraińcy w sprawie Bandery, nie słyszał również by ktokolwiek mowil że Rosjanie bronią nas przed banderyzmem, jednakze jeśli ktoś tak sądzi to ma belkę słomy zamiast mózgu.


@Blew: Obnoszą się ze Stalinem i Leninem oraz ZSRR a to już bardzo dużo.