Wpis z mikrobloga

Chciałbym się poduczyć #frontend - tak żeby się rozwinąć. Kto wie, może przyda mu się to w kolejnej pracy. Na co dzień siedzę na backendzie w Javie i Kotlinie. Znam takie klasyki gatunku jak HTML+CSS, Bootstrap, jQuery, JSP, Freemarker, JS na tyle że jestem w nim w stanie pisać dość zaawansowane skrypty no i mógłbym się zacząć go uczyć na poważnie

Umiem też w programowanie funkcyjne i reaktywne

Głównie chodzi mi o aplikacje webowe łączące się z backendem napisanym np w Springu. Mobilki są dla mnie interesujące ale raczej w tym pracował nie będę

Pytanie które mam - czego się uczyć i dlaczego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pytanie #programowanie #programista15k #rozwojosobisty

Czego się uczyć z frontendu?

  • Angular 25.0% (19)
  • React 61.8% (47)
  • Coś innego (w komentarzach) 13.2% (10)

Oddanych głosów: 76

  • 11
@powaznyczlowiek nie idź w to. Parę lat temu by Ci napsiali ze angular. Jeszcze wcześniej że meteor itd. Dziś react i vue. Za szybko to się zmienia żeby sobie zawracać dupe, uczenie się nowych frameworkow tylko po to, żeby zrobić coś co de facto już i tak umiesz ale w inny sposób. (ot, dynamiczna strona web 2.0, wszystko i tak finalnie oparte o Ajax i web socket). A za 3 lata znów
@powaznyczlowiek: Angular jest trochę trudniejszy ale bardziej stabilny i łatwiejszy do utrzymania od Reacta. React jest częściej w startupach a Angular w większych firmach.
Zauważam w ostatnich 2 latach znaczący przyrost ofert Angulara. Również jak chcesz mieć że przychodzisz do nowego projektu to w Angularze praktycznie od 1 dnia się odnajdujesz w React struktura jest bardziej luźna i możesz mieć bardzo przyjemny projekt a czasem tragiczny.

Ja polecam nauczyć się obu