Wpis z mikrobloga

Dzień 103

Wywołany do tablicy w poprzednim wpisie przez @Locati wrzucam aktualizację. Dziękuję za zmobilizowanie mnie do tego! To że zaniedbałem wpisy nie oznacza, że zaniedbałem też słoneczniki ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale po kolei:

Najmniejsza roślinka niestety nie przeżyła jednej z wichur i mimo patyczkowego wsparcia wiatr złamał ją wpół ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jej szczątki posłużyły jako nawóz dla mięty, która zajęła zaszczytne miejsce w jej doniczce i z chlubą rośnie jako pomnik pamięci najdzielniejszej i najbardziej walecznej rośliny jaką znałem. Nie zapomnę jej nigdy (,)

Pozostałe dwa okazy mają się dobrze, a zwłaszcza jeden ma się wyśmienicie. Ma duże, mięsiste i rozłożyste liście, grubą, sztywną łodygę ( ͡° ͜ʖ ͡°) i chla jak #!$%@?. Ile bym mu nie wlał wody do doniczki to zaraz ma sucho. Drugi, nieco mniejszy, jest niestety wciąż dość wiotki, nie trzyma sam pionu i przysychają mu liście... ALE ŻYJE! Oba zaatakowały mszyce, ale walczę z tymi #!$%@? psikając je preparatem przeciw mszycom i zdaje się że to działa.

Co najważniejsze: OBA WYPUSZCZAJĄ KWIATY!
Co prawda każdy z odpowiednią dla siebie śmiałością, ale liczy się to, że to się serio dzieje i nie mogę się doczekać aż ujrzę pewnego pięknego, słonecznego dnia na moim balkonie żółty kolor płatków słonecznika () Przypominam, że zaczynałem od pojedynczego ziarenka i doniczki o średnicy 4 cm i wyrosło z tego prawie metrowe bydlę.

No i to by było tyle na dziś. Myślę że kolejny wpis pojawi się albo z okazji narodzin, albo pogrzebu. Wiele wskazuje na to, że jednak czeka nas to pierwsze ale ciiii... nie chcę zapeszyć. Najsilniejsze letnie burze dopiero przed nami.

W komentarzach zdjęcia zaczątków kwiatów z bliska i tradycyjnie już wyniki pomiaru wzrostu roślin.
Pozdrawiam!
#slonecznikmarcina
#rosliny #roslinydoniczkowe #ogrodnictwo
MARClN - Dzień 103

Wywołany do tablicy w poprzednim wpisie przez @Locati wrzucam a...

źródło: comment_1655059674kqiZWbMzCu6D3OowFjrPYM.jpg

Pobierz
  • 5