Wpis z mikrobloga

Witam mam takie pytanie odnośnie modułu RS485 na układzie MAX485, mam taki dziwny problem bo po podłączeniu wyprowadzeń do arduino nano DI -> TX, a RO - > RX z automatu świecą się ciągle diody RX i TX, z tego co pamiętam(po testach przeprowadzonych kilka miesięcy temu że tak to się nie powinno zachowywać)(dodatkowo mam zmostkowane piny DE i RE pod sterowanie trybem nadawanie/obiór, ale to nie powinno mieć wpływu), jakby to też nie jest kwestia kodu bo ten sam objaw występuje przy zwykłym blinku. Z góry dzięki za sugestie, wg mnie coś tutaj się stało nie tak z tym układem, zamówiłem drugi, ale chciałbym poznać potencjalną przyczynę co mogło to powodować.

#elektronika #elektronikadiy #arduino #pytaniedoeksperta

Zdjęcie poglądowe:
kuba802802 - Witam mam takie pytanie odnośnie modułu RS485 na układzie MAX485, mam ta...

źródło: comment_16551386854EqIT7p2KIrRRvhYyFXKkj.jpg

Pobierz
  • 24
Jakby układ wyciągnąłem z PCB i testuje go osobno "w powietrzu" na luźno spięte kablami. Może jakoś przypadkiem go uwaliłem testując inne rzeczy, dobre pytanie.
@setkadolarow: Zastanawiam się nad wstawieniem może w linię danych A/B jakiejś przetwornicy np. LM2596 by może jakoś to zabezpieczyć, ale nie łączyć mas bo bym miał z tym problem, znaczy może nie problem ale no musiałbym przerabiać ten dongle.
Zastanawiam się nad wstawieniem może w linię danych A/B jakiejś przetwornicy np. LM2596 by może jakoś to zabezpieczyć, ale nie łączyć mas bo bym miał z tym problem, znaczy może nie problem ale no musiałbym przerabiać ten dongle.


@kuba802802: no sorry, na długich odcinkach trzeba by połączyć masy i odizolować strone rs485, niestety LM2596 nie tworzy izolacji (masa jest wspólna)
malutkie transformatorki


@kuba802802: nie wiem co masz na myśli, chyba najlepsza izolowana przetwornica 12VDC-12VDC, a na TX i RX po stronie RS232 transoptory(czyli max485 cały odizolowany), jak nie, to chińczyki mają takie gotowe, ale to nie tanie jest...