Wpis z mikrobloga

@cichooo: plujesz się o "jazdę niezgodną ze sztuką" ale przecież w sytuacji jaką opisał @v1lk, to on jak najbardziej jedzie zgodnie ze sztuką - jak ma zmieniać pas na skrajnie prawy tylko po to aby za sekundę wrócić na środkowy bo przed nim pojawia się kolejna ciężarówka, to nie musi (a nawet nie powinien, bo każda zmiana pasa to niepotrzebne niebezpieczeństwo, ale tak, wiem, dla ciebie to pewnie NIC) wbijać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CheSlaw: jest taki jak masz nierozdzielone kierunki jazdy.

@moskal888: Dokładnie to jak masz jedną, wspólną jezdnię i w każdą stronę jest jeden pas ruchu. Wtedy tylko z lewej. Jeżeli jest 2 lub więcej pasów ruchu (to o osobnych jezdniach zmienili chyba kilka ładnych lat temu) to można wyprzedzać z prawej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 37
@Kouros: ale kto tu mówi o wciskaniu się między tiry? Cały czas mówię, że dopóki wyprzedzasz auta jadące wolniej prawym pasem, jedz sobie tym środkowym, po to on jest. Cały czas "pruje" się o to, że #!$%@? jadę wolna drogą a na środku niczym #!$%@? monolit jedzie on - opiekun środkowego pasa, mając wolne po prawej i po lewej. Co z wami jest nie tak?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CheSlaw: a to nie wiem, myślałem, że dalej nie można, ale i tak to martwy przepis był


@moskal888: Sporo osób chyba przegapiło tą zmianę w kodeksie. Dlatego warto sobie tą książeczkę odświeżyć raz na jakiś czas nawet (a może raczej - szczególnie) jak prawo jazdy ma się od wielu lat. Sam się ostatnio złapałem na nieznajomości jednego przepisu który zmienili kilka lat temu.
@cichooo: już trzy razy ci napisano, chcesz czwarty raz?
i coś czuje że dla ciebie ta "jazda środkowym pasem jak nic nie ma" to właśnie ludzie którzy jadą środkowym bo na prawym co kilometr jest jeden tir, wtedy nie ma żadnego sensu manewrować między nimi, po prostu uznaje się że od razu wyprzedzi się tego kolejnego, a zjedzie się dopiero jak prawy jest pusty aż do horyzontu, czyli tak do ~3
Pobierz Kouros - @cichooo: już trzy razy ci napisano, chcesz czwarty raz?
i coś czuje że dla...
źródło: comment_16551854249LlchzZM5bphSnjBYBwYav.jpg
@cichooo miras ja nic do ciebie nie mam, ale zapakuj rodzinę, zwierzaki, sprzęt i jedź tak jak ty mówisz, manewrując na drodze z pasa na pas, bo ktos jadąc szybciej MUSI jechsc środkowym i nie może zmienić na pusty lewy, no litości.

Jak mogę to śmigam prawym, ale to się rzadko zdarza bo tirow jest coraz więcej ( ͡º ͜ʖ͡º) a jak nie tirow to ludzi którzy