Wpis z mikrobloga

Czy 1100 zł to dobra cena za taki zestaw używany?

Procesor: Intel i5 4460
Karta graficzna: ASUS Strix GTX 970
Płyta główna: MSI B85M-E45
Pamięć RAM: Ballistix Sport 16GB 1600MHz, CL9 DDR3
Zasilacz: Be Quiet 530W, PLUS 80 Bronze
Obudowa: Zalman Z3 Plus
Dysk SSD: Samsung 870 EVO 250 GB
Karta sieciowa: ASUS PCE-AC58BT (WiFi i Bluetooth)
Napęd DVD: ASUS
#pcmasterrace #kartygraficzne #komputery
  • 11
Co zabytek, jaki zabytek


@file_get_contents: normalny, klasy 1 ( ͡° ͜ʖ ͡°) proc miał premierę 8 lat temu, w IT to wieczność, albo nawet dwie wieczności. 4 rdzenie, 4 wątki - najsłabszy i3 12. generacji jest od niego ponad 3x wydajniejszy.

ja mam jeszcze starszy model - 3570K


Znam ten ból:

[gom1@bigOS ~]$ inxi -c
CPU: quad core Intel Core i5-3450 (-MCP-) speed/min/max: 1874/1600/3500 MHz
@gomjeden: Nowego kompa chciałem złożyć, ale po researchu wyszło mi, że lepiej poczekać na nowe Ryzeny z DDR5 i PCI-E 5. Także jeszcze najmniej pół roku na tym będę siedział. Nie narzekam, bo grywam co najwyżej w lola, civ 6, czy gta 5. Także 16 rdzeni jeszcze poczeka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
lepiej poczekać na nowe Ryzeny z DDR5 i PCI-E 5


@file_get_contents: nie wiem czy lepiej. DDR5 dopiero startuje (czyt. drogie), a Ryzeny z serii 5xxx to bardzo mocne procki. Owszem, jeśli nie potrzebujesz nowego kompa "na już", to faktycznie nie ma się co spieszyć, ale nic nie stracisz kupując AM4 + DDR4.
@gomjeden: Gdybym potrzebował na już, to tak. Natomiast ja będę składał kompa na następnych 5-10 lat, więc chcę nowe podstawki, żeby ewentualnie jakieś upgrady porobić w razie konieczności. Zostając z DDR4 dzisiaj nie ma problemu, ale za 5 lat już będzie.
@TotalDisaster: Tylko mi nie jest potrzebny, bo jak pisałem - nie gram wiele. Do pracy wystarcza, więc póki daje radę, to trzymam. Patrzę na to tak, żeby się wstrzelić w nowe standardy, które potem wyeksploatuję do końca, co potrwa z 5-6 lat zapewne i potem nadal będzie to dobry komputer, który posłuży kolejnych 5 lat. Skoro 4 rdzenie mi starczają teraz, to 16 raczej nie szybko wykorzystam, choć biorąc pod uwagę,