Wpis z mikrobloga

W Was cała nadzieja
Ponad 8 lat, tyle właśnie trwa inicjatywa założona przez kilku Mirków chcących promować ideę krwiodawstwa. W tym czasie udało się zebrać kilka tysięcy litrów krwi wspólnymi siłami. Udało się zmotywować kilkaset osób do tego, aby poszły i podzieliły się czerwonym lekiem, udało się spotkać przy tej okazji, udało się uratować życie setkom osób.

Dziś, w Światowym Dniu Krwiodawcy, chcemy Wam serdecznie podziękować. ()
Za każdą kroplę, każde dobre słowo, każdą inicjatywę i pomoc. To świadectwo Waszej wielkości, które realnie przyczynia się do ratowania zdrowia i życia.

Mamy nadzieję, że ta postawa będzie praktykowana i krzewiona cały czas, a Wy będziecie promykiem nadziei dla innych, którzy znaleźli się w potrzebie.
Razem z Baryłką Krwi przelewacie czerwony płyn w słusznej sprawie i mamy nadzieję na Wasz współudział w kolejnych organizowanych przez nas akcjach, aby nasza skuteczność była jeszcze większa.

Nie zapominając o #bialystok i białostockiej akcji krwiodawstwa zachęcamy Was do śledzenia naszych poczynań i aktywnego udziału w tworzeniu tego niezwykłego tournee po Polsce poprzez pojawienie się w następnych lokalizacjach, takich jak #sopot / #trojmiasto, #lodz, #rzeszow oraz innych, gdzie organizujemy terenowe akcje poboru krwi.
Więcej informacji na temat kolejnej akcji już jutro. A dziś... świętujcie. ()
#barylkakrwi #barylka22 #krwiodawstwo #polska #ciekawostki
Pobierz BarylkaKrwi - W Was cała nadzieja
Ponad 8 lat, tyle właśnie trwa inicjatywa założona...
źródło: comment_1655200554Bois9UvQYKKEetNsZc8CNL.jpg
  • 41
@mondrymiszcz: Raczej wątpię. 6 miesięcy to czas, po kórym jest możliwe wykrycie ewentualnych chorób po takim zabiegu, tak samo jak po zmianie partnera seksualnego. No chyba, że diagnostyka pójdzie na przód w tej materii i będzie można je wykrywać wcześniej.
@Wamp0302: Raczej nie. Nie ma ku temu przesłanek.

@adamec: Mimo, że AB Rh+ jest dużo, to nie wstrzymują poboru tej krwi, więc jest ona cały czas w obrocie i przydaje się. Poza tym tworzone są z niej preparaty, które przechowywane są dłuższy czas, a że idzie lato i sezon niestety pochłania ogromne jej ilości to warto. ¯\_(ツ)_/¯
Myślicie ze przywileje dla krwiodawców będą w najbliższym czasie rozszerzone?

@Wamp0302: myślę że dopóki są dwa dni wolnego i zniżka na PKP to nic więcej nie dodadzą

Mam AB rh PLUS.

Wiecznie tej grupy w RCK jest pełno.

Czy jest sens oddawać taką krew? Jeśli tak to dlaczego?


@adamec: Po pobraniu krew zostaje rozdzielona na jej składniki: koncentrat krwinek czerwonych, osocze i tzw. kożuszek leukocytarno-płytkowy. Tylko pierwszy z nich zawiera
Jako nastolatek oddawałem kilka razy krew w technikum, a następnie za namową brata kilka razy w szpitalu. Smuci mnie, że przez czyjeś niedopatrzenie nie dostałem książeczki w której znajdowały się informacje o oddanych litrach krwi. Czy jest możliwość uzyskać taką książeczkę mimo, że od tego czasu minęło już kilka lat?
@Qciapka: Informację taką uzyskasz w RCKiK, które nadzorowało te akcje krwiodawstwa. Możesz napisać maila i wszystkie donacje powinni mieć zapisane. Mam nadzieję, że pamiętasz jakie CKiK zabezpieczało akcję.
@BarylkaKrwi: oddaje na bieżąco co 2-4miesiace, ale w Poznaniu - czemu moje miasto nie bierze udziału w Waszej akcji ? Pytanie drugie - dlaczego kolega który waży 132kg ale nie jest otyły bardziej ma posturę zapuszczonego sportowca (stary wioślarz) ma zawsze mówione że za dużo waży?
@BarylkaKrwi: marzy mi się, żeby zobaczyć kiedyś statystykę porównującą czy wykopki częściej trafiały pod igłę pod wpływem empatii i waszych wpisów czy pasty o oddawaniu krwi.

Ja od tygodnia jestem dumnym posiadaczem dokumentu uprawniającego mnie do #!$%@? starych bab w przychodniach. Ale wmojej wsi nie ma waszej akcji :C
@placebo1111: to również moje miasto, a były już tu wcześniej dwie akcje organizowane przez nas (niestety nie kojarzę, żebyś brał w nich udział). Tym razem dajemy szansę innym lokalizacji na spotkanie z Baryłkowych światem twarzą w twarz.
Odp - bo waga 132 kg to nadwaga, więc waży za dużo i ma to mówione. Ostateczna decyzja odnośnie donacji należy do lekarza i jeśli twierdzi, że najpierw kolega powinien zadbać o siebie, a
chyba jednak empatia. Pastę można znać i lubić, ale to raczej nie napędza, chociaż sam chciałbym poznać taka statystykę


@BarylkaKrwi: ruszyłem ten temat, bo myślałem o tej paście i #!$%@? bab za każdym razem kiedy jechałem rano oddawać krew xD