Wpis z mikrobloga

Jeździ ktoś autem z instalacją LPG 5 lub 6 generacji? Chciałbym kupić młodsze auto w benzynie, ale. Wtryskiem bezpośrednim (rozglądam się za golfem 6, 1.4tsi). Gazownik powiedział, że o ile instalacje 5 generacji są dostępne, ale wymagają dotrysku benzyny no i dodatkowych wtryskiwaczy. Instalacje 6 generacji wytryskują LPG w postaci ciekłej bezpośrednio do komory spalania, przez co odpada modyfikacja układu chłodzenia i montaż dodatkowych wtryskiwaczy, wykorzystywana jest lekko zmodyfikowana fabryczna pompa paliwa i zastanawiam się jak to wygląda w praktyce. Według gazownika instalacje 6 generacji nie sprawdzają się w Polsce z uwagi na słabą jakość LPG na stacjach. Jeździ ktoś z taką instalacją i mógłby potwierdzić?

#motoryzacja #lpg
  • 4
  • Odpowiedz
@Zirf1337: nie pchaj się w żadne ciekłe wtryski itd. Bierz coś z dotryskiem (kme, alex) i nie będziesz miał problemu. W golfie 5 nie jest czasami jeszcze EA111? te silniki były mocno awaryjne.
  • Odpowiedz
@Zirf1337: Mam passata b8 z 1.4 tsi. W tamtym roku założyłem instalacje i przejechałem już 25 tysięcy. Jak narazie zero problemów miałem, serwisuje ja co 10 tysięcy. Najgorszy problem to cena instalacji ( mnie kosztowała 5k brutto) i to że pali na każde 100km około 1,5-2 litry benzyny
  • Odpowiedz