Wpis z mikrobloga

Mam problem ze znalezieniem pracy na junior testera. Przez ostatni miesiąc miałem 15+ rozmów HR i 8 rozmów technicznych. Mimo tego, że przechodzę przez te rozmowy techniczne b.dobrze to wszystko rozbija się o brak doświadczenia (zmieniam branżę na IT).
W CV mam wpisany kurs ISTQB, GIT, SQL, JIRA, Postman wydaje się że wszystko o co pytają na junior testera. Biorą mnie na te rozmowy techniczne, rozwalam je bo są dość proste, a później pada pytanie o doświadczenie - mówię szczerze że nie mam doświadczenia komercyjnego, testowałem stronki, API itd na własną rękę... I tu zazwyczaj widzę po minach, że zapala się czerwona lampka i to nie jest to czego się spodziewali.

Typowa sytuacja juniora w IT - Nie ma doświadczenia komercyjnego, a jak ma je zdobyć, gdy każdy wymaga doświadczenia komercyjnego... :(

Wiem, że jestem blisko i w końcu pierwsza pracka siądzie, ale może jakieś tipy co mógłbym poprawić?
Jest coś co robię nie tak a czego nie widzę?

#pracait #testowanieoprogramowania
  • 22
Dziwne, bo jeśli miałeś 8 rozmów technicznych (czyli w sumie pewnie ostatni etap) i twierdzisz, że poszły świetnie, a ani razu nie dostałeś propozycji to brzmi nieprawdopodobnie. W szczególności, że o kwestie doświadczenia pytają raczej na rozmowach HRowych i tam przekazują info, że jednak potrzebny ktoś z doświadczeniem.

Może spróbuj ogarnąć podstawy jakiegoś języka programowania, teraz jest trend automatyzacji, więc to może być sporym plusem.
@najdi013: Obiektywnie myślę że 4 na 8 poszły świetnie, bo pierwsze 2-3 to były nerwy i dopiero po 2-3 połapałem się że pytają jedynie o testowanie, a nie pytają nic z SQL Gita itd, więc przygotowując się do kolejnych kładłem nacisk na powtarzanie teorii testowania.

Może brzmi nieprawdopodobnie, ale na prawde tak to wygląda - nie mam wpisanego w CV żadnego doświadczenia, biorą mnie na rozmowy techniczne, idą mi bardzo dobrze
@DuzoPracuje: to może spróbuj powoli pisać coś w Selenium, zawsze to jakiś kolejny plus.

Bo w sumie teraz to już chyba tylko musisz być cierpliwy i liczyć na trochę szczęścia. Ja szukałem pracy przez jakieś 2 lata (wiadomo, że nie ciągiem, tylko jak miałem natchnienie na zmianę xD), z czego największym problemem było w ogóle dostać się na rozmowę. Miałem 4 HRowe (z czego na dwóch odpadłem przez brak doświadczenia) i
@najdi013: Nice, gratuluję :)
No tak to wygląda że muszę być cierpliwy, z tym że dopada mnie stres związany z tym, że coraz mniej nowych ogłoszeń o pracę, na niektórych stronkach mam wrażenie że aplikowałem już do wszystkich możliwych inter/junior pozycji :{
Tak czy siak dzięki za odpowiedź!
@Sapzzz:
Nie mam nic wpisanego expa w CV, a na rozmowach mówię o poprzedniej pracy i szczerze o tym, że nie mam w IT komercyjnego doświadczenia, a jedynie testowałem na własną rękę stronki znalezione na githubie, które służą do testowania.
@bb-8: Aplikuję na wszystkie staże(intern) i na juniora. Jedna z rozmów technicznych była właśnie o staż - rozwalona totalnie bo poziom pytań jeszcze niższy niż na juniora, moje miasto, zaskoczeni że umiem GIT SQL Postamana a jeszcze nie pracuję, uśmiechy hihi na pewno się odezwiemy bo tak panu dobrze poszło, a mamy jeszcze tylko jednego kandydata po panu. I co i wiadomo... ;[
@DuzoPracuje: wysyłaj cv i czekaj na telefon ;) sam ostatnio przechodziłem przez kilka rekrutacji więc wiem jak to wygląda xD najlepsze jest to, że jeszcze miesiąc po wysyłaniu ostatnio cv potrafi ktoś zadzwonić ;) nie poddawaj się i tyle, w końcu na coś trafisz ;)
@DuzoPracuje: Polecam nie podawać w doświadczeniu zawodowym pracy nie związanej z branżą, chyba że ma coś istotnego do wniesienia (kontakt z klientem, umiejętności miękkie, twarde). Jeśli są tam wpisane jakieś nazwy firm, a robiłeś w magazynie i jest to nazwane w jakiś dziwny sposób, typu "Konserwator powierzchni płaskich", to do kosza taka pozycja. Jedynie w rozmowie można powiedzieć, że się pracowało ileś tam lat na etacie, ale nie było to związane
@DuzoPracuje: znam to uczucie, trzymam kciuki za powodzenie, a czuje ze niewiele Ci brakuje tym bardziej patrzac na Twoja wiedze. Ja przechodzilem do testowania wczesniej pracujac jako Service Desk (ale malo wbrew pozorom techniczny XD).

W kazdym raziem co bym Ci polecil to zalozenie konta na utest.com i rozpoczecie testowania od strony praktycznej (przy okazji wpadna jakies dolany, ktore wykorzystasz jak chcesz - ja osobiscie albo kupowalem jakis kurs na udemy
@DuzoPracuje jak ja aplikowałem, to było 250 chętnych na jedno miejsce. Pewnie z 2/3 "świetnie umiało" techniczne aspekty, bo to proste. To nadal 1 z 170.
Umiesz angielski? Jak idzie rozmowa po ang?
@imo0mfg: Dzięki bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Jeśli mogę to podpytam jeszcze o trzecie. Jak wysypywałeś się na agile itd? U mnie były tylko chyba dwa razy pytania czy wiem co to jest metodologia Agile i co to są scrum artifacts.
Utest na pewno obczaję, muszę mieć solidną odpowiedź na to jak testowałem w praktyce do tej pory, bo widzę że ja się wykładam właśnie na tym, że zbyt ogólnikowo odpowiadam.