Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, muszę powoli zmienić działkę w #it która się zajmuje. Zarabiam bardzo dobrze, ale działka się 'kończy' - od 4 lat utrzymuje ten sam poziom zarobków, liczba ofert na linkedzie spadła a firmy generalnie rezygnują z tych rozwiązań (mowa o VoIP, firmy generalnie przenoszą się do clouda więc nie szukają za bardzo lokalnych inżynierów).
Myślałem nad #devops - mam jakiś background związany z sieciami, jakąś wiedzę ogólno-IT etc ale nie umiem programować.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Nie spodziewam się że po zmianie zawodu utrzymam obecny poziom zarobków ale po 2-3 latach chciałbym dojść do poziomu obecnych 18-25k i mieć w miarę luźną możliwość doboru ofert pracy - nie być skazanym na jednego pracodawcę, mieć możliwość elastycznej pracy z domu/z biura etc po prostu żyć jak teraz żyje.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62a98ae93f914c383f8ae76e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: ja wlasnie przeszedlem z sieci do clouda z tych samych powodow. Cisnij Pythona, Aws, Azure, Linuxa, Terraforma itp. Bardzo sobie chwale bo praca z domu 100% i kasa wieksza i ofert duzo. Ludzi w cloudzie/devops ktorzy znaja sieci kest jak na lekarstwo i daie mi to edge nad innymi. Polecam.
@AnonimoweMirkoWyznania: Idź tam gdzie najwięcej płacą czyli DevOps. Ssanie na rynku, wysokie stawki powoduje, że przymykają oko na niedociągnięcia, więc łatwiej się wbić. Znam typów co tylko lizeli temat a przy odrobinie szczęścia weszli do projektu i to za dobre pieniądze. Zrób oszczędności i dawaj niska stawkę, aby tylko wejść do branży, później to już z górki. Po roku będziesz wołał konkretne stawki a najszybciej uczysz się w pracy. Mnie pewnie