Wpis z mikrobloga

Mirki zna się ktoś na tworzeniu serwerów w Minecraft i pomógłby mi troszkę?

Chciałbym zrobić serwer no ale próbowałem robić na jakimś darmowym hostingu i widoczność była kilka metrów i nie dało się tego zmienić, jak postawie serwer na hostingu płatnym to ile musi on mieć miejsca i ramu tak bym mógł wgrać jakieś ciekawe tekstury i pluginy oraz żeby widoczność była normalna?

Czy jak postawię serwer za 30 złotych miesięcznie z 5 gb ram, dysk 15 gb, łącze 300mb/s i procesor 5x 3.0 to będzie to stabilne? ile osób będzie mogło wejść na taki serwer?

trzeba doliczyć jakieś dodatkowe koszty?

#minecraft #pytanie #pytaniedoeksperta
Lesrley - Mirki zna się ktoś na tworzeniu serwerów w Minecraft i pomógłby mi troszkę?...

źródło: comment_1655386213brsdyyC1JXZ59ouK30abRu.jpg

Pobierz
  • 29
Ogólnie 30 złotych to niewiele, no ale kompletnie nie znam się na pluginach, ciężko wgrać coś dzięki czemu stworzę strefę w której nie można niszczyć? coś by gracze mogli sami takie strefy tworzyć i żeby nie było można się okradać nawzajem?
@MePix: Ile trzeba mieć ramu by to działało jakoś w miarę?

Mam w sumie drugi komputer który stoi nieużywany i myślę czy by na nim postawić serwer no ale za prąd wyjdzie pewnie więcej niż 30 złotych xD
za 30zl to będziesz miał no limit na craftserve. Miałem u nich kilka serwerów i szczerze polecam.


@Czlowiek_Ludzki: Nie ma takiego czegoś jak nolimit.
Jesteś na 1 maszynie z X ludźmi i jak ktoś weźmie sobie 60% RAM to Tobie zostaje 40% tylko, a jak RAM rozdzieli się 30-30-30 i dojdziesz Ty, to zostaje Ci 10% RAM TYLKO

@Lesrley: Tak samo jak wyżej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MePix:

Nie ma takiego czegoś jak nolimit.


Napisałem co oferują, nie to co jest w praktyce, chociaż w praktyce to ten serwer działał o niebo lepiej niż, pukawka, enderchest czy inny mineserv w tej cenie.

to zostaje Ci 10% RAM TYLKO

Tak, to na pewno tak działa xD.