Wpis z mikrobloga

Jak taki Cash z #vlogcasha jest wpuszczany na terytorium #usa nawet na kilka miesięcy? Jakaś specjalna wiza? Oficjalnie jest bezrobotny (chyba) czy bycie youtuberem się liczy? Jak rzucę pracę i za oszczędności polecę do NY, to oficjalnie będąc bez pracy i będąc singlem nie mam pewności, że się mnie wpuści, bo urzędnik pomyśli, że już tam zostanę na nielegalu. #podroze #ameryka #przezswiatnafazie #podrozujzwykopem #pytanie
  • 30
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Alkreni: Cashowi po przylocie do Stanów też robiono problemy i po paru godzinach puszczono go z lotniska. Chyba przez to, że miał ze sobą leki na tarczycę. Było to w którymś odcinku, ale szczegóły tych wydarzeń wyleciały mi z głowy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sheslostcontrolagain: Cash ma sporą kasę z patronajta oraz YouTube i może to udowodnić strażnikom granicznym, jeśli chcieliby wiedzieć za co będzie utrzymywać się w Stanach i czy będzie miał za co je opuścić. Skoro więc ma za utrzymać się, już wcześniej opuszczał Stany na czas, to dlaczego mieliby go nie wpuścić?
@sheslostcontrolagain mozesz byc milionerem i moga cie nie wpuscic.

@pelt cash moglby miec wieksze problemy gdyby ktos sie #!$%@? ze pracuje na terenie us krecac swoje vlogi bez pozwolenia na prace na terenie usa.

@pelt kiedys na lotnisku decydowali czy mozesz zostac 3 miesiace czy np 6 (max)
Mogles to wydluzyc o kolejne 6 miesiecy
Obecnie chyba kazdy turysta moze zostac max 3 miesiace (jak obywatele innych krajow w ruchu bezwizowym)
Nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cerbera: Obecnie "ruch bezwizowy" do USA to tak naprawdę uproszczona procedura uzyskania wizy na 3 miesiące. Nadal jednak można "starym" sposobem uzyskać "zwykłą" wizę ważną do 6 miesięcy, ale jest to trudniejsza i droższa procedura.

cash moglby miec wieksze problemy gdyby ktos sie #!$%@? ze pracuje na terenie us krecac swoje vlogi bez pozwolenia na prace na terenie usa.

Przypuszczam, że praca Casha z prawnego punktu widzenia jest jak praca zdalna.
@pelt nagrywa w us, wiec fizycznie wykonuje prace w us a nie zdalnie. US raczej zdaje sobie sprawe z ilosci takich vlogerow i pewnie to olewaja ale gdyby ktos sie uparl i zaczal go zglaszac to podejrzewam ze mialby problemy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cerbera: Fizycznie Cash wykonuje pracę w Stanach, ale jego praca podlega pod prawo w Polsce dopóki jest w Stanach w celach turystycznych. Zastanów się. Przecież jak ktoś leci służbowo do Stanów, ale nie jest tam zarejestrowany jako pracownik tylko jako "turysta" to wykonuje tam swoją pracę czy nie, a jeśli tak to dostaje za to karę czy nie?
pracowałem kilka lat za granicą. Mam spore oszczędności, powiedzmy że rzuciłbym robotę i wyjechał na kilka miesięcy do USA, jeżdżąc kamperem jak Cash. Mogą mnie nie wpuścić?


@sheslostcontrolagain: no więc normalnie występujesz o wizę lub korzystasz z ruchu bezwizowego esta i po przylocie mówisz że jesteś w celach turystycznych i na 99% Cię wpuszczą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cerbera: Pisząc "turysta" mam na myśli każdy wyjazd w celach niemigracyjnych. Wiza na te 90 czy 180 dni do Stanów nie odróżnia czy lecisz tam, aby zwiedzać kraj, pielgrzymować, zatrzymać się u znajomych lub krewnych czy spotkać się w celach biznesowych itd. Jak ktoś leci np. służbowo na konferencję na parę dni do Stanów wysłany przez firmę to przecież wykonuje pracę dla swej firmy, ale nie pracuje formalnie w Stanach.
@pelt sa okreslone kategorie wizowe, nie ma czegos takiego jak kategoria na 90 czy 180 dni.

B-1 visa classification is for business travelers to consult with business associates, attend a conference, settle an estate, or negotiate a contract.
B-2 visa classification is for tourists on vacation and people coming for medical treatment, a social event, or #!$%@? in amateur contests for no pay.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
sa okreslone kategorie wizowe, nie ma czegos takiego jak kategoria na 90 czy 180 dni.

@cerbera: To był taki mój skrót. Nie chciało mi się sprawdzać dokładnej kategorii wiz, które spełniałyby opisywane przeze mnie kryteria.

Cytowana przez ciebie strona to firma zajmująca się wynajmowaniem profesjonalnych ekip filmowych i to dotyczy ich sytuacji. Tak samo według tej strony, aby w zasadzie móc nagrywać cokolwiek musisz mieć zezwolenie na nagrywanie KAŻDEGO miejsca od
pelt - >sa okreslone kategorie wizowe, nie ma czegos takiego jak kategoria na 90 czy ...

źródło: comment_1655484894ndRx7Wf4pEqQf7FHE2IyXe.jpg

Pobierz