Wpis z mikrobloga

Doszedłem do momentu, w którym zacząłem myśleć o drugim rowerze, za mocno powiększyłem #kwadraty i strasznie długo mi się jeździ crossem, poza tym planowałem w tym roku zrobić 200km i to też byłoby dość męczące - kupiłbym sobie jakąś szosę albo gravela. Czy ktoś mi powie, czy jest to możliwe w budżecie do 3000 złotych? A #wykoptribanclub mógłby mi powiedzieć, czy warto brać RC120? W sumie nie zastanawiałbym się, gdyby nie ten osprzęt microshift, Shimano bym brał chyba z miejsca.

#rower #szosa
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zielczan: czy tam będzie np. shimano tourney czy microshift to niewielka różnica. Akurat w rc120 to średnie są hamulce. Jednak nawet jak dorzucisz tysiaka to takie same są w rc500. Rok temu jak były niższe ceny to tribany były bardzo opłacalne. Ale pewnie w tych pieniądzach cos nowego i sensownego będzie trudno znaleźć.
@Zielczan: nie, nic nie wymieniałem, łańcuch był wyciągnięty jak #!$%@?, smarowany raz w roku na wiosnę. No generalnie nie szanowałem tego w ogóle, a po x latach dalej zmienia przełożenia. Nie jest to cudo, bo na pewno trzeba częściej regulować linki, ale jak za tę cenę to na prawdę był sztos. Weź jednak pod uwagę, że 7 lat temu mogli inny osprzęt dawać.

No duży blat mi się trochę wygiął, ale
@Zielczan: wolalbym uzywke na Claris niz nowy na Tourney/Microshift ;) sam jezdze na Claris i ciesze sie, ze nie poszedlem w nic nizszego, bardzo fajnie chodzi, tanie czesci bo jeszcze 8-rzedowka, smaruje go co 500-800km (:D) i smiga elegancko
@Zielczan: nie znam się na RC120, mam RC500 czwarty chyba sezon (na Sorze, taki z 2 malowania wstecz). Jak możesz dołożyć trochę do budżetu (nie wiem nawet ile one teraz kosztują ale chyba mniej niż 4000) to w tej kasie jest to IMO bezpieczny wybór. Ludzie piszą czasem o nietakich oponach lub nietakich kołach i że na start trzeba wymieniać - wyszedłem z założenia że się nie sugeruje i zobaczę co