Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TomAtari: pytanie jaki będziesz miał kocioł. Większość na wymiennikach Alu krzem nie może być napełniana zmiękczaną wodą, może być tylko woda demineralizowana. To do przeróbki w razie czego odejście do kotła.

A tak poza tym to wszystko ok, choć ja bym główne arterie robił tak by nie przewezac średnic, tylko odejścia dopiero do docelowej średni y
  • Odpowiedz
@rajman: kocioł nie wiem na 100%, na pewno gazowy + zasobnik, chyba wycenę mam najlepszą na junkersa obecnie, ale dzięki za podpowiedź, nie wpadłbym na to.
  • Odpowiedz
@TomAtari: nie wiem jakie tam masz warunki i jaki system podlewania, ale rozważyłbym odejście przed reduktorem, co by mieć ciśnienie bez dodatkowych strat. Ewentualnie osobny reduktor.
A i jakbyś chciał myć samochód (o ile masz odpowiednio przygotowany podjazd ( ͡° ͜ʖ ͡°) to nie wiem czy nie lepiej zmiękczoną.

oże być tylko woda demineralizowana.


@rajman: no ciekaw jestem ilu instalatorów napełnia instalację taką wodą.
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert: Warunki są takie, że w gminie zakaz podlewania a i do podlewania nie jestem pierwszy, raczej mam zasadę, że rośliny muszą sobie radzić same :) Chociaż reduktory nie są drogie to w sumie mogę się zastanowić. Dzięki.
  • Odpowiedz
@rajman: ciekaw jestem jaki jest fikołek pseudotlumaczący dlaczego woda zmiękczona w instalacji co jest gorsza od wodociągowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) nawet jakby miała minimalnie kwaśny odczyn to i tak bardzo szybko w instalacji ulegnie zoobojetnieniu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wypokowy_expert: to w sumie nie fikolek ale 'fakt autentyczny' woda zmiękczona odbiera minerały z instalacji z uwagi na wyjałowienie, a z samymi wymiennikami zachodzi tam jakąś reakcja która powoduje wyplukiwanie wymiennika. Znam takie przypadki ze po 5-6 latach w buderusie wymiennik zaczął przeciekać ale to było na starej instalacji z dużym zladem wody i uzupełnianej właśnie ze zmiękczacza.

Bosch np daje w tej chwili 10lat gwarancji na wymiennik ale trzeba ta
  • Odpowiedz