Wpis z mikrobloga

Ktoś poleci gotowe trasy/szlaki rowerowe żeby pozwiedzać #krakow lub okolice?

Mam kilka pomysłów i czy ktoś kojarzy te szlaki (jaka nawierzchnia, trudność, czy w miarę bezpiecznie)?

- Dolina Prądnika, czyli na Ojców - raczej teren i prowadzą tam 2 szlaki (są oznakowane chociaż?)
- asfaltem lub alternatywnymi trasami (jakieś szutrówki, lasy?) przez Wieliczkę do Myślenic i powrót jakąś inną trasą
- puścić się do #katowice albo przez WTR, albo terenem (albo na odwrót) - tam jakieś święto jutro ma być
- sporo szlaków jest też w Lasku Wolskim, Diabelski Most i okolice - raczej rower MTB
- albo po prostu pozwiedzać całe miasto i też liczę na propozycje

Pytam o nawierzchnię i trudność, bo nie wiem, czy brać crossa, czy MTB.
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SendMeAnAngel: jesli masz auto i mozesz podjechac to polecam pocztówkowy szlak wokół Jeziora Czorsztyńskiego, 90% trasy asfaltowe z niewielkimi wzniesieniami, ok 30km.
Alternatywnie Velo Dunajec z Nowego Targu na Slowacje (tam i spowrotem, bo pelna petla wokol tatr to ok 200km)
@tresor: to sobie w któryś dzień pojadę, a stamtąd blisko na Turbacz lub na Pieniny - ale tu lepiej nie zbaczać z oficjalnych szlaków - już raz w górach pojechałem szlakiem terenowym podpowiedzianym przez Google i dobrze, że to tylko psy pasterskie, a nie inna zwierzyna
wakeboard


@SendMeAnAngel: na Turbacz jest fajnie z Rzek, potem z Turbacza na Gorc i zjeżdżasz z powrotem do Rzek.
Co do trasy na Ojców - dojedziesz wszystkim, ale jak masz szerokie opony na mtb, to będzie Ci po drodze przykro (2,8" here), bo większość to asfalt. Nie wiem jak oznakowanie, nie zwracam uwagi na nie, ale trudno nie trafić. Weź pod uwagę, że tam jest teraz robiona obwodnica, więc tak, jak