Wpis z mikrobloga

dokładnie, ktoś (dostawca tego go**) powinien za to beknąć


@vorio: Datę i godzinę masz w tytule zdjęcia. Miejsce to skrzyżowanie ul. Metalowców z Lotniczą. Jak Ci się chce, to wysyłaj na straż miejską: interwencje@strazmiejska.wroclaw.pl
@vorio: Takie przepisy. I są to sensowne przepisy. Muszą mieć zeznania świadka pokrywające się z tym, co jest na zdjęciu. W przeciwnym razie, jeśli sprawca by się nie przyznał od razu do winy, to nie ma żadnych potwierdzonych dowodów.

Jako świadek idziesz tam i mówisz, co się konkretnie stało. Podpisujesz kartkę, że jesteś świadom odpowiedzialności karnej, za kłamanie. Gdyby pomijali ten etap, to mógłbyś wysłać cokolwiek na kogokolwiek i nakłamać w
@Wykopaliskasz: Ok, tylko czy to musi wygladac tak ze:
1) zostajesz WEZWANY, na konkretny dzien, konkretna godzine (zero szacunku do czasu obywatela)
2) w ogole zostajesz WEZWANY, nie wystarczylby telefon z potwierdzeniem?

Przepisy powinny byc tak skonstruwowane zeby zachecac ludzi do zgloszen tego typu, niestety tak nie jest.
@vorio:
1) Zostajesz wezwany na konkretny dzień i godzinę, które możesz dowolnie zmienić, jeśli Ci nie pasują. W piśmie dostajesz nr telefonu, na który wystarczy zadzwonić, powiedzieć, że Ci nie pasuje i ustalasz nowy termin, który pasuje obu stronom. Jedynie w przypadku wezwania do sądu już nie można sobie wybrać dowolnego terminu. Ale do sądu jest długa droga i zwykle do niego nie dochodzi.
2) Tak jak napisałem, musisz podpisać papier,
@Wykopaliskasz: Serio w dobie XXI wieku, elektronicznego podpisu, digitalizacji całego świata, kredytu online, chcesz mi wmówić, że NIEZBĘDNE jest moje fizyczne stawienie się tam i mój WŁASNORĘCZNY podpis złożony na komisariacie?
XD

PS AD1: Fajnie, że to obywatel, który POMAGA policji ma dzwonić i się umawiać, chyba trochę inaczej rozumiemy postępowe państwo i pracę policji
Serio w dobie XXI wieku, elektronicznego podpisu, digitalizacji całego świata, kredytu online, chcesz mi wmówić, że NIEZBĘDNE jest moje fizyczne stawienie się tam i mój WŁASNORĘCZNY podpis złożony na komisariacie?


@vorio: Obecnie tak. Jak się to zmieni, to wtedy nie. W jeden dzień się tego nie zrobi. W ostatnich latach i tak dużo poszło do przodu w kwestii elektronicznego załatwiania wszelkich spraw.

Fajnie, że to obywatel, który POMAGA policji ma dzwonić