Wpis z mikrobloga

@hejtutajkamil: restartuje czy zupełnie wyłącza? Miałem kiedyś podobny problem z tą różnicą że pc się wyłączał. Winowajcą okazał się wentylator cpu, nawet nie tyle co sam wentylator a jego połączenie z mb. MB uznawała że wentylator przestaje się kręcić i po 10 sekundach wyłączała zasilanie na wszystkim.
  • Odpowiedz
@hejtutajkamil: miałem podobnie, chociaż komp nie wywalał się w przeglądarce, a podczas uruchamiania gier. Co ciekawe po takim wyłączeniu, sprzęt potrafił ponownie wyłączyć się na logo płyty głównej (POST). Pomagało dopiero wyłączenie zasilacza. Temperatury w normie. Sprzęt sprawny. Zasilacz nie z "czarnej listy". U mnie wiązało się to z...

... przywróceniem systemu do stanu przed aktualizacją. Kilka dni wcześniej wpadły nowe sterowniki do nvidii (515). Podejrzewam, że to one były sprawcą
  • Odpowiedz
@newerty: Po prostu sie wyłacza i odpala na nowo. temperatury procka z tego co pokazują programy są w normie dodam że komputer mam od roku na poczatku też był ten problem ale problem sam sie naprawił i pól roku był spokój
  • Odpowiedz
Po prostu sie wyłacza i odpala na nowo.


@hejtutajkamil: w biosie powinieneś mieć opcję 'Restore on AC/Power Loss' lub 'After Power Loss' lub podobną. Daj ją na off lub na coś co spowoduje że komputer nie będzie się ponownie uruchamiał.

Włącz też w bios 'beep codes'. Jeżeli przed odcięciem zasilania nie dostaniesz żadnego ostrzeżenia dźwiękowego to hardware masz raczej sprawny a przyczyną może być zasilacz lub zasilanie.
  • Odpowiedz
Zadnego dzwięku nie ma po prostu sie resetuje w losowych momentach


@hejtutajkamil: ale włączyłeś beep code'y i wyłączyłeś opcje żeby się uruchamiał ponownie po utracie zasilania? Masz ten 'głośniczek' wpięty do płyty? Płyta powinna ci zasygnalizować z czym jest problem. Ewentualnie sprawdź inny zasilacz, zmień ramy lub testuj kości osobno. No możliwości jest dużo. Umyj alkoholem izopropylowy całą płytę.
  • Odpowiedz