Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Około 1,5 roku doświadczenia w #testowanieoprogramowania ale to prawie samo klikanie w apkach desktopowych. Po pracy sam nauczyłem się postmana, teraz cisnę java i zaraz dojdzie selenium.
Mam jedną propozycję na mid manuala w startupie, testowanie web: dział IT to 13 osób, w tym jeden manual tester z podobnym doświadczeniem + 1 tester automatyk; jakieś małe szanse na klepanie automatów w tej firmie są.
Druga propozycja to junior manual w #santander przez kontraktornie. Ktoś może pracował tam albo w bankowości jako tester i może się wypowiedzieć? Chyba większe szanse na przejście na testera automatycznego za jakiś czas i pewno większa ilość doświadczonych testerów, od których można się czegoś nauczyć.

Hajs w obu miejscach taki sam 9,3k netto na b2b, ale nie wiem co wybrać i czego się spodziewać w obu tych miejscach. Chciałbym jeszcze podszkolić manualne testowanie, nauczyć się przydatnych narzędzi, no i za jakiś czas przejść na automata. Pomuszcie Mirkowie proszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62af2da8d08886b56a8101d3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: co prawda nie pracowalem w bankowosci, ale z tego co slyszalem to wiekszosc rzeczy jak jira, dokumentacja sa tam w jezyku polskim.
Ogolnie w bankach za duzo sie raczej nie rozwiniesz…

Takze pewnie ten startup bylby spoko bo spory progresss moze wleciec, ale czy to na tyle stabilne miejsce to tez nie wiem.
@AnonimoweMirkoWyznania: Akurat możliwości rozwoju nie są determinowane przez rodzaj firmy tylko przez wewnętrzne ustalenia i ludzi. Możesz mieć korpo z super rozwojem a możesz mieć startup ze stagnacja. Żeby to określić musisz albo zapytać wprost na rozmowie a najlepiej znać kogoś kto w tym dokładnie miejscu pracował
@AnonimoweMirkoWyznania
Ciężko powiedzieć. W bankowości możesz trafić na rolę małpiego automatu, który codziennie klika dokładnie te same testy i się nie rozwija.

Więcej doświadczonych testerow w firmie nie oznacza też, że chociaż raz uda Ci się z nimi pogadać. Ja po rozmowach że znajomymi z banków, bankowości unikam.