Wpis z mikrobloga

@typiara_z_wykopa: Pół główki to naprawdę bardzo duża ilość jeśli chcesz zrobić z niej surówkę.
Przy 6-osobowej rodzinie dałoby się to zjeść w 2-3 dni, ale lepiej zrobić surówkę z mniejszej ilości (2-3 szklanek posiekanej kapusty), a z reszty zrobić zasmażaną kapustę i zamrozić w porcjach.
Po rozmrożeniu przyda się do innych obiadów.
@pamperap: No da się zjeść. Pytanie ile osób to je. Pół główki to naprawdę sporo. To jest fajne jako dodatek, ale żeby jeść tego dużo trzeba po prostu naprawdę bardzo lubić kapustę.
Nie krytykuję tego, jeśli ktoś lubi to niech je na kilogramy - to smaczne i w sumie całkiem zdrowe.
Po prostu dla większości taka surówka to raczej składnik kompozycji obiadowej, a nie główny aktor tego spektaklu :)
@typiara_z_wykopa: Kupuj małą główkę. Ja trafiam w auchan główki niewiele większe niż pięść (w sensie pięść faceta). Po wywaleniu wierzchnich liści i tego zdrewniałego głąba w środku mam porcję surówki na dwa dni dla dwóch osób. Tylko z pozostałych składników już niewiele dodaję bo trochę marchewki i cebulę.
@Vadzior zawsze wybieram chętnie najmniejsza możliwa glowke. A jak kroją na połówki, biorę połówkę. Po prostu po poszatkowaniu ta kapusta zwiększa objętość i okazuje się że mam materiał na żarcie tak dla całej dzielnicy