Wpis z mikrobloga

Mam w #spotify swoją listę. Składa się ona z polskiej muzyki ale mam też sporo zagranicznych kawałków, a w polecanych wyskakują mi tylko w kółko kawałki męskiego grania i artystów z tym związanych. Czy Spotify promuje "swoich" artystów w danym kraju i dlatego nie poleca mi nic zagranicznego?
#pytanie #muzyka
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szaradoniczka: ale mówisz o Daily mixsie? U mnie nieraz na jednym była wyraźna przewaga PL a na innych EN. Wydaje mi się że po prostu jest dużo osób które słuchają tylko PL kawałków czy też polskich playlist i tak sobie kojarzy. Ale też zawsze u mnie Spotify jak się zamotał w jakiejś niszy to po tych paru tygodniach się odmulał, wiadomo, zależy też jakie mu dasz dane.
@Szaradoniczka: Mi w polecanych też wyskakują rzeczy niezwiązane z tym czego słucham. Generalnie w tej kwestii znacznie lepiej sprawdza mi się Tidal. Tak samo lista pozwiązanych tematycznie - w Spotify radio danego utworu ma kilkanaście kawałków, a w Tidalu włączę jeden i mogę przez kilka godzin słuchać powiązanych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szaradoniczka: gdzieś na stronie spotify czytałem, całkiem otwarcie, że pomimo potrzeb marketingowych dokładają starań by algorytm czerpał też od mniej sponosorowanych artystów. Sam o ile w polecanych nie czuję zbytniej nadgorliwości, to przy około 500 utworach na playliście i włączeniu losowego odtwarzania już ewidentnie czuć które mają "wiekszych" sponsorów.