Wpis z mikrobloga

Podstawowa wysokość zasiłku dla bezrobotnych to 1240,80 zł przez pierwsze trzy miesiące, a potem 974,40 zł. Nie ma co, za takie pieniądze w 2022 w dobie inflacji i drożyzny można opłacić żywność, rachunki, paliwo, w ogóle sobie ułożyć życie i nie pracować nic a nic ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tymczasem bezrobocie w maju przy takim potężnym socjalu - 5%.

Przyszła minister finansów po obaleniu kaczora dyktatora, niegdyś polonistka, za swój elektorat obiera widzę wykopkowych kuców i libkopopulistów, którzy uwielbiają żyć tymi żałosnymi, pustyni bon motami o nierobach, nieudacznikach, wieśniakach i innych bzdurach dla sierot po Korwinie i Nowoczesnej. Pisowcy mogą spać spokojnie, będą kolejne 4 lata z taką opozycją ( ͡ ͜ʖ ͡)

#neuropa #4konserwy #po #nowoczesna #bekazlibka #antykapitalizm #4konserwy #bekazprawakow #bekazlewactwa #heheszki #ekonomia #gospodarka #bekazkuca #twitter #pis #socjalizm #komunizm
Pobierz KazachzAlmaty - Podstawowa wysokość zasiłku dla bezrobotnych to 1240,80 zł przez pier...
źródło: comment_1655821343fano7cvImgfpwaLGwJnsJ8.jpg
  • 60
a ja z kolei widzę inną przykrość. Lepiej nie robić i mieć te 1000zł i zakombinowac na czarno na pół etatu, niż iść do pracy na cały etat.


@milvanb: co prawda o finansach, ale tu też jest inna przykrość. Jak nie masz kwalifikacji, to w pierwszej lepszej robocie często jest się traktowany jak pies i stąd m.in. bierze się popularność małpek u pracowników np. na różnych budowach. Lepiej takiej osobie kombinować,
@GajuPrzegryw: @dyskutek2: i to jest wlaśnie tragedia tego narodu/kraju. Uczciwie pracujący ludzie, nawet nie za minimum, nie mogą kurde zamknąć drzwi i sobie w gaciach pochodzić po mieszkaniu.

Nie jesteś odosobniony.

Za średnią krajową można wynająć kawalerkę i żyć jak beduin. Jedyną rozrywką będzie zakup Monstera latem z lodowki.
@milvanb: Dlatego wynajmuje pokój stać mnie na wszystko i oszczędzam. Ale ile tak można? Ja już do 30stki powoli dobijam. Mam 6k na rękę a nie widzi mi się #!$%@? niecałej połowy pensji na luksus mieszkania. Bo te mieszkania to #!$%@? a nie luksus.

Nie mówię ze mieszkanie prawem nie towarem bo nie jestem socjalista w takich sprawach.

Ale Państwo oprócz prywatnych deweloperów powinno budować mieszkania czy to socjalne czy pod
Tak to jest. Libki nigdy się nie dopieprzają do kapitalistów którzy żyją z dochodu pasywnego i już nie opłaca im się pracować. #!$%@?ą się do jakiś biedaków którzy rzekomo świetnie żyją z socjalu.


@M_xxx: Socjal pochodzi z podatków pracujących. Dochód pasywny to tantiemy od napisanych książek, bibliotek programistów itp. - nie pochodzi z podatków.
Tak to jest. Libki nigdy się nie dopieprzają do kapitalistów którzy żyją z dochodu pasywnego i już nie opłaca im się pracować. #!$%@?ą się do jakiś biedaków którzy rzekomo świetnie żyją z socjalu.


@M_xxx: Aż wszedłem sobie na Twój profil żeby się pośmiać co tam wrzucasz xd

Wiesz jaka jest różnicą między rentierem a tzw. "biedakiem" a raczej wolałbym określenia osoby która żyje z socjali (biedny przecież też może pracować)

Różnica
#!$%@? się do kogoś tylko dlatego że w uczciwy sposób dorobił się majątku, jest poniżej krytyki


@eldzej_10: Dlatego tego nie robię, wbrew twoim urojeniom.
Na wyrost boisz się żeby ci bogacze nie byli czasem "skrzywdzeni" przez tę "złą lewicę".
Wprawdzie żadna krzywda im się nie dzieje (wręcz przeciwnie) ale kuc dba o to żeby przypadkiem nikt nie pomyślał żeby oni mieli podobnie jak zwykli ludzi.

Socjal pochodzi z podatków pracujących. Dochód
Wprawdzie żadna krzywda im się nie dzieje


@M_xxx: Dawałem Ci przypadek zniszczonej polskiej firmy Optimus. Poza tym na co dzień pracuję w firmie która obraca terminalami płatniczymi. Wiesz ilu małych przedsiębiorców się zawinęło ze względu na polski ład (wał)? Zdajesz sobie w ogóle sprawę jak wygląda prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce? Bo chyba nie.

ale kuc dba o to żeby przypadkiem nikt nie pomyślał żeby oni mieli podobnie jak zwykli ludzi.
Serce mi się kraje na samą myśl o tych nieszczęsnych biedakach.


@M_xxx: Mi natomiast kraja się na myśl o tych wszystkich osobach które nie pracują a pobierają zasiłki, kiedy w ten sam czas klasa robotnicza idzie #!$%@?ć do kołchozu i ma gównopensje.
@eldzej_10: Skoro tym "przedsiębiorcom" jest tak ciężko, to czemu nie pomyślą żeby nie "zakładać firm" i pójść do normalnej uczciwej pracy?
Może to jest jakieś rozwiązanie ich bolączek. Pójście po prostu do pracy.
Mam poczucie absurdu, że sześcioletnia dziewczynka w Bangladeszu, raniąc sobie paluszki, szyje sukienkę, bo inaczej nie zje obiadu, a potem ta sama sukienka ma tysiąckrotne przebicie. To nie jest przecież tak, że my wszyscy jesteśmy wyzyskiwaczami. Taka opinia jest trochę jak nałożenie podatku na nas, bogatych, za to, że wcześniej wstajemy, więcej pracujemy, dźwigamy większy ciężar."


- Dominika Kulczyk

Skoro prowadzenie biznesu i dźwiganie WIĘKSZEGO ciężaru, to znaczy "wczesne wstawanie i
Skoro tym "przedsiębiorcom" jest tak ciężko, to czemu nie pomyślą żeby nie "zakładać firm" i pójść do normalnej uczciwej pracy?


@M_xxx: Znam takich którzy tak zrobili ale zazwyczaj mieli jakieś small biznesy.

Ale Ty najwyraźniej nadal nie rozumiesz że jeśli firmy będą upadać to pracownicy też polecą. Co wtedy mają począć zwolnieni z pracy ludzie? Może PiS stworzy jakieś następne ciepłe posadki w administracji?
Ale Ty najwyraźniej nadal nie rozumiesz że jeśli firmy będą upadać to pracownicy też polecą


@eldzej_10: Ale ja chcę żeby wyzyskiwacze "upadali", a nie "firmy upadały", to po pierwsze...

I ciągle mi podajesz dwie kapitalistyczne opcje: albo pracownik ma zarabiać mało albo ma gdzieś #!$%@?ć. To jest właśnie kapitalizm i ja go odrzucam.
Ale ja chcę żeby wyzyskiwacze upadali, a nie "firmy upadały", to po pierwsze...


@M_xxx: No dobra ale co rozumiesz przez określenie "wyzyskiwacze"? To że mało płaci pracownikom? Bo dla mnie nieuczciwy pracodawca to taki który łamie kodeks pracy - daje śmieciówki chociaż powinien etat, każe zostawać na nadgodzinach i nie płaci, stosuje mobbing, straszy pracowników którzy poszli na L4, potrafi potrącić z pensji. Ogólnie cała lista rzeczy które są nagminne i
No dobra ale co rozumiesz przez określenie "wyzyskiwacze"?


@eldzej_10: Człowiek żyjący z wyzysku.

socjalizm nie zaprowadzi nas wszystkich do bogactwa


@eldzej_10: Nie tylko nikogo nie doprowadzi do bogactwa, ale zrujnuje bogactwo wielu nierobów.
Żeby przestali żyć z wyzysku.


@M_xxx: Tak jak mówiłem - po to jest kodeks pracy żeby zabezpieczać interesy pracowników. Druga kwestia jest taka że zabranianie komukolwiek dochodzenia do bogactwa jest moim zdaniem lewackim podejściem które do niczego dobrego nikogo nie zaprowadziło jeszcze.

Nie tylko nikogo nie doprowadzi do bogactwa, ale zrujnuje bogactwo wielu nierobów.


@M_xxx: Ale o jakich nierobach mówisz? Uważasz że każdy przedsiębiorca jest leniwy?
Tak jak mówiłem - po to jest kodeks pracy żeby zabezpieczać interesy pracowników


@eldzej_10: W praktyce to nie działa i ich interes nie jest zabezpieczony. Zabezpieczony będzie dopiero wtedy kiedy pracownik będzie REALNIE mógł "szantażować" pracodawcę że odejdzie i nie będzie to dla niego bardziej dotkliwe niż do pracodawcy (czyli będą w podobnej sytuacji negocjacyjnej).

Kodeks pracy w tej formie jaki jest nie dość że guzik daje nawet gdyby był przestrzegany,