Wpis z mikrobloga

No to musisz być bardzo kiepski.


@kiszczak: nie jestem na szczęście.

Podwyższając ceny swoich usług. To proste.


@kiszczak: k o n k r e t y.

Chcąc odbić mniejszy dochód z depozytów bank poniesie ceny usług.


@kiszczak: jw.

A można funkcjonować nie korzystając z systemu bankowego?


@kiszczak: w naszym kraju można. Co to ma do rzeczy?
  • Odpowiedz
0 zł od lat za kilkanaście kont na przestrzeni tego czasu.


@Krupier: Teraz tak, zobaczymy co będzie dalej. Wakacje formalnie nieklepnięte, więc nie ma na ten moment reakcji.

Jakby teraz było olbrzymie


Jakie to ma znaczenie? Jeśli z lokat 7% zrobi się 6% to czym to jest jak nie stratą dla oszczędzającego?

No to chcę zobaczyć konkretne wyliczenia gdzie, za co i w jaki sposób zapłacą za to ci mityczni "wszyscy".
  • Odpowiedz
Wszystko co burzy Twój światopogląd nazwiesz fikolkiem? Konkrety. Dlaczego fikołek( ͡º ͜ʖ͡º)


@kiszczak: no nie wiem, może to, że jako koszt wybrałeś sobie podanie podstawowych danych osobowych wymaganych do założenia konta w banku?
  • Odpowiedz
Jakie to ma znaczenie? Jeśli z lokat 7% zrobi się 6% to czym to jest jak nie stratą dla oszczędzającego?


@JC97: mniejszym zyskiem.

Jeśli sprzedam akcje za 5 zł, a one po chwili urosną do 10 zł to straciłem na tej operacji?

Czytanie ze zrozumieniem się kłania: "Szczegóły się wyklarują z czasem"


@JC97: no, ale to nie jest jakieś rocket science by coś więcej się klarowało. Co, myślisz, że banki
  • Odpowiedz
@kiszczak: XD

To niech nie zakładają konta, nie ma obowiązku jego posiadania. Do lekarza na NFZ też się nie zapisuj bo musisz swoje dane podać więc i zapłacić za to. XD

Co ja czytam.

Wiem, wskoczył mi twój komentarz dopiero po napisaniu mojego. Apka...


Przepraszam więc.
  • Odpowiedz
@Krupier

To niech nie zakładają konta, nie ma obowiązku jego posiadania.


Jest, jeśli chcesz pobierać rentę bądź emeryturę w pełnej wysokości. Większość zakładów pracy również wypłaca wynagrodzenie tylko przelewem. Jeśli chcesz brnąć w nonsens argumentem: nie trzeba pracować to skończmy już teraz.
  • Odpowiedz
Jeśli sprzedam akcje za 5 zł, a one po chwili urosną do 10 zł to straciłem na tej operacji?


@Krupier: Mniejszy zysk == strata względem poprzedniego stanu. Jeśli urosły do 10zł, a broker wziął z tego 1zł prowizji to zarobiłeś 5zł i straciłeś 1zł.

no, ale to nie jest jakieś rocket science by coś więcej się klarowało. Co, myślisz, że banki ci dojebią opłatę za prowadzenie konta obligatoryjnie 50 zł/mies.? Proszę
  • Odpowiedz
Jest, jeśli chcesz pobierać rentę bądź emeryturę w pełnej wysokości. Większość zakładów pracy również wypłaca wynagrodzenie tylko przelewem.


@kiszczak: dziwne, moja babcia dostaje pachnącą gotóweczkę. W zakładach pracy wystarczy wniosek o wypłatę gotówkową.

Jeśli chcesz brnąć w nonsens argumentem: nie trzeba pracować to skończmy już teraz.


Ty zacząłeś nonsensy.

NFZ nie profiluje pacjentów w celu sprzedaży tych danych. Bank tak.


@kiszczak: nie musisz wyrażać zgody na przekazywanie danych osobowych innym
  • Odpowiedz
Mniejszy zysk == strata względem poprzedniego stanu.


@JC97: to wciąż nie jest strata, nie można tak tego definiować bo to swego rodzaju manipulacja. Tzn. rozumiem tok myślenia, ale jeśli ja dostanę dziś premię 1000 zł, a za rok 500 zł to nie straciłem tych pieniędzy, zarobiłem mniej.

Przestawiłem Ci najprostsze opcje. Może być tak, że kosztów prowadzenia konta nie podwyższą, albo wprowadzą warunkowo, a skorzystają bardziej z innych. Wszystko polega na
  • Odpowiedz
@Krupier

W zakładach pracy wystarczy wniosek o wypłatę gotówkową.


Czytamy ze zrozumieniem. Wyraźnie napisałem "większość". Poproś w korpo o wypłatę do ręki, zobaczysz czy się da :)

Ty zacząłeś nonsensy.

Konkrety.

nie musisz wyrażać zgody na przekazywanie danych osobowych innym podmiotom gospodarczym.


Przecież profilowanie klienta dla firm marketingowych nie ma nic wspólnego z danymi osobowymi. Mówiłem, że nic nie czaisz( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
to wciąż nie jest strata, nie można tak tego definiować bo to swego rodzaju manipulacja. Tzn. rozumiem tok myślenia, ale jeśli ja dostanę dziś premię 1000 zł, a za rok 500 zł to nie straciłem tych pieniędzy, zarobiłem mniej.


@Krupier: Czepianie się słówek. Nazywaj sobie to jak chcesz. Jeśli mogłeś zamiast tych 500zł dostać znowu 1000, ale właścicielowi Januszexu znowu podnieśli składkę ZUS i musiał ograniczyć to zapłaciłeś za tą podwyżkę
  • Odpowiedz