Wpis z mikrobloga

Mirki, dziś mam sprawę w Sądzie o wykroczenie w ruchu drogowym. Ponad rok temu zostałem zmierzony przez nieoznakowany radiowóz marki BMW w terenie zabudowanym (który to nie ma znaków) z prędkością 103 km/h (urządzenie VIDEORAPID z błędem pomiarowym 3% ale nie mniej niż 3km/h). Dziś pierwsza rozprawa, mam nadzieję, że się na jednej zakończy. Reprezentuje się sam, gdyż nagranie dostarczone przez policję w ogóle nie jest zgodnie z instrukcją (widać, że radiowóz przyśpiesza i zbliża się do mnie, a nie powinien tego robić; faktyczna prędkość jest znacznie poniżej 100km/h). Trochę #zalesie bo prosta sprawa mogłaby już dawno się skończyć.

Trochę się stresuje i jeszcze zmieniam pytania do świadków (policjantów), ale trzon mojej obrony to niewłaściwe nagranie, błąd pomiarowy i brak prawidłowo wyznaczonego terenu zabudowanego co z resztą potwierdza sam zarząd dróg w korespondencji ze mną. Trzymajcie kciuki, rozprawa na 13:00.

#prawo #policja #ruchdrogowy #sadowehistorie
  • 179
@kaaban: pewien odcinek ul lwowskiej w Katowicach w stronę nikiszowca, nowo wybudowana ulica obok nowego nikiszowca gdzie nie ma zupełnie nic poza pustym osiedlem na SAMYM KONCU tej drogi i zapewne dużo więcej ale nie chce mi się myśleć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@insystem: to, że nie ma obszaru zabudowanego nie zwalnia cie z obowiązku dostosowania prędkości do warunków jazdy. Jeżeli masz ewidentny teren zabudowany to i tak nie wolno ci #!$%@?ć, nawet jeśli nie ma znaku


Dlatego mam nadzieję że sąd podtrzyma i nie będziesz stwarzał zagrożenia na drodze

@kaaban: no chyba kurła nie. Sprawdź sobie w prawie o ruchu drogowym kiedy mówimy o terenie zabudowanym.
Nie ma znaku, to nie ma
Miałem identyczną sytuację. Radiowóz nieoznakowany zmierzył mnie w terenie zabudowanym 103 gdzie moja prędkość to było maksymalnie 90.Na nagraniu widać jak Bmw zbliżało się do mnie z dużo wyższą prędkością. Zabudowany w lesie na odcinku 150m. Policja tak mnie zakręciła że na mandacie było strasznie nabazgrane i w chwili gdy zacząłem go podpisywać patrząc że jest tam adnotacja „zatrzymanie prawa jazdy na okres 3m. Wyrwał mi go z dłoni i powiedział że