Wpis z mikrobloga

#cm711 #kanalsportowy #korupcja #pilkanozna

Wołam was bo wczoraj zacząłem dyskusje, ale poszedłem spać, przeczytałem artykuł jadczaka i mam więcej wniosków na temat sprawy, które w ogólnym rozrachunku pewnie będą się różnić od połowy polski, ale chciałbym przedstawić swoje zdanie w temacie.
@quaz2020: @pusiarozpruwacz: @IWezTuCosWymysl: @wojtker: @Tasde: @Morfeusz_krul_stulejarzy:

To tak, na początku myślałem że Czesiek może i faktycznie brał udział w procederze trochę z przymusu, jako młody trener jakby się nie podporządkował to po prostu tym trenerem nie byłby nigdzie, tak to działało i tak działa do tej pory bo jeśli ktoś myśli że korupcja w piłce czy innym sporcie się skończyła to jest w ogromnym błędzie póki będzie trwała bukmacherka to będzie trwała i korupcja tak samo jak dotyczy to esportu w którym zaczęło się ustawianie męczy w momencie pojawieniu się zakładów na ów mecze.

Po przeczytaniu artykułu jedyne co mnie zaskoczyło to że Czesiek faktycznie musiał sam wyrazić chęć brania udziału w tym procederze, nie znałem jego drogi dojścia do amici czy Lecha z prostego względu iż miałem to w dupie.

I teraz co w związku z tym wszystkim Czesiek jest umoczony,no jest.
Sprawa w tym temacie została zamknięta, no zamknięta. Więc na co liczą ludzie? Że Czesiek wstanie powie tak słuchałem się fryzjera co mam robić żeby było dobrze i tak to sobie trwało, ma teraz wstać i sypac kolejnych ludzi otwierać od nowa stara sprawę tylko po to żeby umoczyc samego siebie. Przecież to logiczne że nikt o zdrowych zmysłach tego nie zrobi bo i po jaki #!$%@? ktoś miałby sam siebie #!$%@?ć na minę kiedy można zwyczajnie powiedzieć nie pamiętam.

Także ja sam nie liczę na to że przy takim obrocie sprawy kiedy sprawa jest zamknięta Czesiek zarzutów nie ma to wstanie i powie tak brałem w tym udział zamknijcie mnie bo to przecież głupota. Jeśli ktoś liczy na coś takiego to jest głupi a jeśli Czesiek wstanie i tak powie to chyba tylko z racji słabej psychiki a taka nie wydaje się żeby miał.

Teraz trochę z innej beczki apropo samego jadczaka, według mnie ten artykuł w tym czasie to mocne #!$%@? które nie powinno się wydarzyć akurat w tym momencie w którym się wydarzyło, wypowiadałem się już na ten temat ale powtórzę się w skrócie.
jadczaka miał spokojnie ostatnie 10lat na to żeby takim artykułem się zająć, mógł to zrobić też w momencie kiedy Czesiek prowadził młodzieżówkę i wtedy nie miałbym z tym większego problemu, tak samo jeśli taki artykuł wyszedłby zaraz przed wyborami czeska na trenera reprezentacji jako ostrzeżenie dla Kuleszy, że to po prostu będzie lipa,z tego co pamiętam były jakieś krótkie artykuły typu 711ale nie było takich konkretów jak w tym momencie.

Dlaczego jadczak wypuszcza to gówno w tym momencie a nie w innym? Z moich wniosków wynika że po prostu teraz będzie miał największy poklask gawiedzi szukającej linczu na byle kim tak jak to teraz działa w internecie. A Michniewicz idealnie wpisuje się w ten kanon zwykły pionek i popychadło fryzjera cudem bez zarzutów i wyroku idealny kolek na którym można zawiesić całe brzemię korupcji w Polskiej piłce, nie bronię ty Michniewicza bo mam go gdzieś i tak samo to czy pójdzie siedzieć czy się przyzna czy nie.
Zostały tu popełnione dwa błędy nr 1 to że Kulesza wybrał czeska (może nie było nikogo innego na ten moment) nr2 to że Czesiek się zgodził ale skoro nie było większej spiny jak trenował młodzieżowke to dlaczego miałaby być teraz jak wskakuje na trenera pierwszej reprezentacji i to pewnie nim kierowało niestety jest inaczej Tak jak nikt już nie cofnie czasu do tamtych lat tak jak teraz Czesiek stety bądź nie dobrze by było jakby dokończył te mistrzostwa a później już może #!$%@?ć takie moje zdanie.
I to tyle odemnie w temacie tego co Michniewicz czy Kulesza powinni zrobić, jest jak jest a nie inaczej, wózek trzeba ciągnąć można oczywiście czeska #!$%@? w tym momencie namieszać Jeszce bardziej w drużynie jak jest już namieszane i liczyć na cud że ktoś normalny z dobra wiedzą i doświadczeniem wejdzie na 3-4 czy 6 meczy i może zostanie #!$%@? a może #!$%@? wszystko i zostanie na dłużej bo nie będzie nikogo innego w zastępstwo tak czy inaczej nowy trener będzie musiał targać brzemię gówna które zostało teraz wylane i na pewno jest odbite na atmosferze w szatni w kadrze czy w PZPNie tak czy inaczej się stanie, jeśli jadczak czekał z tym gownem do teraz to narobił tylko więcej syfu niż pożytku.

I teraz wracając do jadczaka, cóż to za wspaniały dziennikarz śledczy który uczepił się jednego pachołka fryzjera co akurat nie dostał zarzutów bo na tyle go było stać? Żeby pół roku przed mistrzostwami wylać gówno na kadrę swojego kraju bo Czesiek kiedyś robił to czy tamto i tak jak wcześniej napisałem zgadzam się trenerem repry być nie powinien, ale jest. Jakie konsekwencje za tym idą, takie że teraz mamy pół roku do mistrzostw, niemiecki Bild już ma ten artykuł przetłumaczony a taki Meksyk może sobie to wyciągnąć zaraz przed 1 meczem na mistrzostwach a tak dla zasady dla #!$%@? Jeszce bardziej niż jest atmosfery w polskiej kadrze.
wizerunkowo jadczak wysral się tak samo na swój kraj bo jak to wyjdzie bardziej poza Polskę to będzie to jego wina bo niestety ale jadczak nie odkrył Ameryki najważniejsze głowy z tego układu już padły a został pionek Michniewicz na którym jadczak buduję teraz swój fejm, tylko za granicą nikt nie będzie mówił o tym że Michniewicz był zwykłym sługusem jak wąski u siary.
i to co zrobił teraz jadczak zasługuje na potępienie całego kraju bo nie zdemaskował żadnej mafi piłkarskiej w sumie nie zrobił nic oprócz wyłania gówna na obecnego trenera kadry i zrobil to właśnie w momencie kiedy liczy się dla niego największy fejm a nie dobro polskiej piłki czy wizerunku samego kraju na arenie międzynarodowej.

Przechodząc do ostatniej kwestii która chce poruszyć załóżmy że zamykają w #!$%@? czeska za to że był pionkiem to co to zmieni. NNie będzie trenerem repry i tyle jadczak będzie świętował swój triumf i kolegom będzie się chwalił ze dzięki niemu zamknęli jakiegoś sługusa cóż za sukces co najmniej na Pulitzera. A tymczasem.

Co z innymi układami z tamtych czasów? Czyli co ustawiali mecze tylko. W Lechu? Legia Wisła górnik czy ruch są świeci? Nie dziwi nikogo że umoczono tylko układ Wielkopolski?
Czego taki o to znakomity dziennikarz śledczy jadczak nie zdemaskuje faktycznej mafii piłkarskiej w całej Polsce a jedynie wylewa swoje żale na jakiegoś pionka?
Tak samo fryzjer,jadczak pisze ze wyśmiał propozycje świadka koronnego hmm boss mafijny który może się wybielić nie korzysta z tej opcji? No bardzo dziwna sprawa tak samo dziwna jak to że boss mafijny nie ma ludzi od wykonywania telefonów tylko wszystko musi robić sam, tak bardzo sam że anagazune się w to syn konkubiny,sserio? Mi to wygląda na kogoś pod szefem mafi a nie jak ktoś kto jest szefem.
Al capone sam zabijal i sam zbierał haracze, czy może stać go było na to żeby opłacić ludzi?A tu można wywnioskować ze fryzjer był j3banym biedakiem którego nie było stać nawet na chłopa który będzie Za niego dzwonił do ludzi.

Tak jak zaznaczone zostało w artykule jadczaka,zże mało ludzi było przydzielonych do sprawy i trzebabylo sprawę szybko zamknąć. Bardzo dziwne i skazano ile 600 osób? Co to jest praktycznie nic. Bardziej prawdopodobne uważam to że w końcu do Wrocławia przyjechała delegacja i powiedziała stop kończymy ten cyrk bo jak się rozpędzicie to trzeba będzie zamknąć wszystkie kluby i tysiące osób dookoła i w Warszawie i Krakowie i na Śląsku i na Dolnym Śląsku a i pewnie na Podlasiu ktoś do zamknięcia by się znałazl. Tylko dla jadczaka to już byłoby niewygodne i zdecydowanie łatwiej #!$%@?ć jakiegoś grubego pionka.

Sam pamiętam mecze wisly czy legii które oglądałem z ojcem i mówię co czekamy na karnego po 90 minucie? Zawsze był,szkoda że o tym jadczak już nie napisze nigdy.

Tel już mi za bardzo swiruje przy taki wpisie inie da się bardziej rozpisać, ale i tak myślę że powiedziałem wszystko co CH ciałem. Tak cY inaczej korupcja w piłce czy innym sporcie była jest i będzie a sprawa czeska oprócz tego że jadczak sobie nabije fejm ze może na tym ucierpieć wizerunkow i polska jako kraj i kadra i piłkarze nie wnosi całkowicie nic.
  • 22
@acan123: ale #!$%@?. Jadczak wypuścił teraz ten artykuł, bo zaczął mówić głośno o przeszłości CM, gdy ten został selekcjonerem. Wypuścił jeden tekst, a teraz drugi. Praca, którą wykonał, zajmuje czas, więc tekst ukazał się teraz. Kim był CM 10, 5 lat temu? Zwykłym trenerem - dziś jest najważniejszym trenerem w Polsce. I #!$%@?ństwem jest bycie umoczonym w korupcję, a nie mówienie prawdy. Jadczak jaki jest, taki jest, ale jest dziennikarzem, który
@acan123: Jak CM obejmował U-21 to też były głosy o jego korupcyjnej przeszłości, Boniek aż musiał załatwić lewe zaświadczenie z prokuratury. To nie jest tak że na 18 lat każdy o tym zapomniał, teraz te artykuły zyskują popularność bo wszyscy selekcjonerowi patrzą na ręce. Taka Legia czy młodzieżówka obchodzi jakąś tam mniejszą czy większą grupę kibiców, seniorska reprezentacja obchodzi praktycznie każdego oglądającego piłkę w tym kraju. Nie zgodzę się że Jadczak
@ziggas666: zwłaszcza że dzisiaj Czesiu jest trenerem na tym poziomie głównie dlatego że gdy jego koledzy byli ciągani po sądach, skazywani i zawieszani on budował sobie karierę, chociażby poprzez majstra z Zagłębiem Lubin. Czesław sam się nie przyzna bo wyszedłby na patologicznego kłamcę, a ponadto ludzie pokroju Stanowskiego by na tym ucierpieli a on pewnie dymisja i koniec kariery, gdzie niedawno się mówiło że z Polski ma największe papiery na zagraniczne
@acan123: pisanie jadczak z małej litery mnie przekonało że masz rację a nie że to kolejny wysryw obrońców czesia i stanowskiego przed lewakiem jadczakiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
@acan123: Ale Twoim zarzutem wobec Jadczaka jest to, że za późno napisał swój artykuł? Tak, jak napisały Mirasy wyżej - im wyżej jesteś, tym bardziej rzuca się w oczy twoja przeszłość. Gdy CM obejmował U21, to też było słychać głosy o jego przeszłości. Zresztą, wśród ludzi, którzy się piłką interesują nie tylko od święta, CM był agentem 711 od wielu lat - tj. od ujawnia jego zeznań przez Piłkarską Mafię. Ja
@acan123: a osobnym tematem są kontakty Stanowskiego i Zarzecznego z Fryzjerem. Ten drugi obstawiał ustawiene mecze u buka, miał cynki od Fryzjera. Pierwszy był jego (Zarzecznego) prawą ręką, do którego Fryzjer wydzwaniał w wigilię Bożego Narodzenia o 17. Także wiele wskazuje na to, że to nie jest tak, że dobry kumpel KS broni CM, ale że obaj wiedzą, że gdyby poszukać, to byliby skończeni. Oczywiście - nikomu nic nie udowodniono, etc.,
Z Cześka zaś nie róbmy od razu jakiegoś szeregowego, z jakiegoś powodu Fryzjer załatwił mu robotę w Lechu i z jakiegoś powodu rozmawiał z nim częściej niż z kimkolwiek innym nie licząc 2 osób.


@FerdekM: Czesiu był "synkiem" Fryzjera, jego ulubieńcem i podejrzewam, że nie tyle CM pomagał Fryzjerowi w ustawianiu spotkań, co Fryzjer starał się wypromować CM, żeby potem czerpać z tego korzyści i/albo satysfakcję.

Na podobnej zasadzie pupilkiem "Fryzjera"
@FerdekM: o tym żeby sprawa została zapomniana nie mówię, ale jak jadczak czekam 18 lat że swoim wysrywem to 6 miesięcy myślę że nikomu nie zrobiłoby różnicy a tym bardziej jadczakowi jak to było kiedyś w filmie. Panie kierowniku ja już czekam cały miesiąc a ten pan przyjechał dzisiaj rano i ma gotowe, więc skoro sprawa trwa 18 lat to ja mogę sobie pozwolić na jeszcze 1/36 tego czasu żeby poczekać
@acan123: a w piździe mieć tą atmosferę itd, i tak jesteśmy w dupie piłkarsko, pewnie lewy po mistrzostwach albo euro zakończy karierę i ponownie 3 świat piłkarski zawita do Polski, a Czarnogóra będzie postrachem. Jeszcze z takimi ludźmi jak Kulesza na stanowiskach ten proces może zostać jedynie przyspieszony.
@acan123: Jadczak wypuścił duży artykuł w momencie gdy wykopał akty sprawy, a bo ich sporo. Więc no sorry, ale i tak szybko przekopał to robiąc jednocześnie swoją normalną robotę. A co do terminu, to gdyby zrobił jakiś sukces w Katarze to znowu byłby płacz, że typowo polskie #!$%@? się bo komuś wyszło a mi nie.
@michalxd21: wlasnie z szacunku do lewego który jednak mocno wypromował polskich piłkarzy za granicą to dałbym mu dokopac te mistrzostwa do końca w spokoju a nie w atmosferze jakiegoś gównianego skandalu.

@Methes: a to wcześniej jadczak nie molg się dokopac do akt sprawy? Może wiesz dlaczego?
I bez przesady Czesiek by mistrza nie Wygral :)
@acan123: ale co ma atmosfera do prawdy? To jest logika "nie psujmy nastroju przy kolacji mówieniem prawdy". Na MŚ i tak nic nie ugramy, a nawet jeśli mielibyśmy ugrać, to sukces ten zbudowany ma być w oparciu o milczenie o grzechach przeszłości selekcjonera? Jeśli prawda o przeszłości CM psuje atmosferę, to oznacza, że atmosfera zbudowana jest na kłamstwie i trzeba ją zepsuć i tyle. Jadczak napisał artykuł w oparciu o materiały
@ziggas666: No ale co to zmienia jadczak się wysral na czeska i dalej stoimy w tym samym miejscu moje pytanie padło w moim wpisie skoro jadczak jest takim dobrym dziennikarzem śledczym to dlaczego nie zesra się na wszystkie układy w Polsce dlaczego nie poszuka czegoś na temat wisly Kraków legi warszawa Górnika Zabrze czy ruchu Chorzów to takie nieskazitelne kluby? Jadczak poszedł na latwizne #!$%@? się do pionka i jedynie co
@acan123: Bo wcześniej był "zwykłym" dziennikarzem. Chyba +- w 2012 zaczął na poważnie i wtedy zajmował się poważniejszymi tematami niż losowym jasiem dolnej połowy tabeli. Zaczął wypływać to zaczął badać. I tyle w temacie.
@Methes: jak jadczak zdemaskuje wszystkie układy w Polsce sięgające 4 ligi łącznie z układami wisly legi Górnika i ruchu to wtedy mu przyklasnę, w tym momencie jest dla mnie tanim dziennikarzem szukającym sensacji niczym Stanowski.

To w sumie wszystko co chciałem powiedzieć ale zapraszam do dyskusji każdego kto ma inne zdanie.
@acan123: Gdyby to wypuścił w styczniu przyszłego roku, też byś pisał że zły moment, wszak w marcu zaczynają się eliminacje do Euro 2024. Na takiej zasadzie nigdy by tego nie wypuścił, bo w piłce reprezentacyjnej praktycznie nigdy nie ma dobrego momentu, zawsze zaraz za rogiem, już za parę miesięcy są ważne mecze. Jeśli by to wypuścił po zwolnieniu Michniewicza z reprezentacji, to stałoby się dokładnie to co się dzieje od wielu
@FerdekM: wlasnie w styczniu jest idealny moment na wylanie tych brudow i zmianę trenera który ma 3 miesiąc na przygotowanie zapoznanie się z kadra i zaczęcie wszystkiego od zera na eliminacje do turnieju a nie na sam turniej. W tym przypadku w którym jesteśmy marnujemy kolejny duży turniej bo takim zagraniem że zmiana trenera już sousa jeden turniej zmarnował i było wlqsnie No przyszedł na 3 mecze to co miał zrobić.