Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tym przechodzeniem na wyższe plany psplus? Miałem psplus do 2030 roku, sprawdziłem ile kosztuje podbicie do psplus ekstra i wyszło 405 zł. Kupiłem.
Po chwili sprawdziłem ile kosztowałoby mnie przejście na premium i tam jest 590 pomimo że roczne premium jest niewiele droższe niż extra.
#ps5
  • 17
@rav2: nie tyle załapałeś się na bug, co po prostu Sony ma limit na zakupy. Maksymalna kwota jaką możesz wydać jednorazowo to 595 zł, dlatego jak robiłeś upgrade Essential to zapewne pokazywało, że będzie to kosztować 595 zł (do premium). A kwota Extra jest liczona proporcjonalnie do kwoty Premium, dlatego zapłaciłeś 400 zł. I jakbyś teraz chciał zrobić upgrade Extra -> Premium to nadal czyli maksymalną kwotę po prostu. 8 lat
@Cinkito: Czyli pewnie bug. Bo po przejściu na extra nadal mam możliwość przejścia na premium za 595. No nic, jakoś możliwość grania w klasyki nie zachęca mnie do upgrade do premium za taką cenę (na resztę opcji nie patrzę bo mnie nie interesują), więc pozostaje mieć nadzieje że nie odbiorą mi tego poziomu extra.
@rav2: no nie bug, napisałem Ci dokładnie z tego to wynika xD

Robiłeś upgrade essential i miałeś opcje:
Premium za 595 zł (limit zakupowy)
Extra za 405 zł (proporcja do Premium)

Powinno liczyć 8 x 240 zł, ale masz limit na 595 zł.

Wybrałeś opcję Extra.

Teraz chcesz zrobić upgrade Extra -> Premium to liczy:
8 * (480 - 400) = 640 zł, ale jest limit zakupowy na 595 zł i
@bomba4: Ale to nie jest upgrade na te wszystkie lata. Po prostu na okres, który odpowiada limitowi (do tych 595 zł). Czyli mając powiedzmy PS Plus na 10 lat do przodu, za 595 zł zrobisz sobie upgrade tylko na niecałe 3 lata (pozostałe 7 lat to nadal najniższy plan). Więc na ile lat masz PS Plus nie ma znaczenia.