Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
CATL (największy dostawca baterii do #ev na świecie) zaprezentował nową bateryjkę. Ogółem lepiej niż #tesla i jej 4680. Z ciekawostek to oprocz ładowania 0-80 w 10 min, większej gęstości energii, mniejszych strat w niskich temperaturach to celują też w zasięgu po 1000 km.
CATL jest największym dostawcą zewnętrznym dla Tesli, więc nie zdziwię się jak w przyszłości będą do nich montowane.
https://cnevpost.com/2022/06/23/catl-unveils-qilin-battery/
CATL wchodzi za niedługo na giełdę w HK.
#gielda
  • 3
@gonzo91: Ładne rendery, ale brak pokazu żywych egzemplarzy. Do tego orientacja ogniw w mega niekorzystny sposób dla sposobu, w jaki one mają zbudowane wnętrze. Jeśli wejdzie do jakiegoś pojazdu w tej konstrukcji nie zdziwię się, jak dostanie recall i zamienią po cichu na prostsze rozwiązanie.
@piter555: No właśnie jestem zdania, że im więcej ściem w bateriach tym gorzej dla tych, co robią faktyczną robotę. Jak jeszcze miałem chęci rozmawiać z grupami kapitałowymi o projekcie, w którym pracuję, że mamy technologie, rozwiązania, które są tak dobre, jak produkty rynkowe (z potencjałem na lepsze+) to mi wprost mówiono, że to za mało, że powinienem obiecywać gruszki na wierzbie, bo tylko tak pieniądze przyciągnę. A że to jest sprzeczne