Wpis z mikrobloga

Mireczki pomóżcie!

Za każdym razem jak edytuje jakiś plik php/css i ładuję go przez filezille (nawet odświeżam) to zmiana nie jest widoczna przez pewien czas u użytkowników:( nie mogę przecież każdego prosić żeby odświeżał cache swojej przeglądarki żeby zadziałało:( najgorsze jest jak np. zmieniam w pliku php id na classe i zmieniam pod to kod css - ładuję nowy php ale css'a jeszcze nie i przez to buble wyskakują na stronie:( da się jakoś temu zaradzić? Żeby robiąc zmiany od razu sprawić żeby wszystko u wszystkich działało jak trzeba?

PS jeśli to pomoże to mam hosting WWW w OVH i korzystam z filezilli #css #html #php #webdev #webdesign #ovh #filezilla
  • 24
@GoonSquad: no jak masz w nagłówkach plików html "<link rel="stylesheet"" itd., które ładują style, to dodajesz to na końcu adresu to stylu, żeby przeglądarka myślała, że to jest jakiś inny niż ten zapamiętany :)
@msq: nie chodzi mi o zawartość pliku, tylko o tę dziwną nazwę:P jej.. zapomniałem dodać, że to moj własny szablon w wordpressie i w head nie ma odwołania do stylu... :(
@Kangel: już nie pamiętam jak to robiłem, ale w pliku header tego nie ma, więc musi jakoś inaczej dodawać bo jak daję "pokaż źródło strony" to wyświetla linka do stylu:P
@Kangel: w pliku functions.php mam:

php<br/
// REGISTER STYLES

function registerstyles() {

if(!is
admin()) {

wpenqueuestyle('theme', gettemplatedirectoryuri().'/style.css');

}


}


add
action('wpprintstyles','register_styles');

?>