Wpis z mikrobloga

ale to nadal sukces amerykańskiego szkolenia.


@iAmTS: ale weź mi wytłumacz czemu amerykańskiego szkolenia? On po raz pierwszy w Stanach koszykarsko zaistniał w La Lumiere, w 2019 i wrócił do Europy za chwilę, w połowie roku szkolnego, bo covid. Drugi raz zawitał tam jesienią 2021 i grał sezon NCAA - od grudnia do kwietnia. Do Baylor poszedł już jako wielki prospekt (w końcu poszedł do Baylor, a nie do jakiegoś Maryland-Baltimore),
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: no a nie jest tak, ze tam zaczyna się tworzenie koszykarza od małego i miał zajęcia, druzyny i trenerów od karakana? I dlatego stany produkują koszykarzy? Może się mylę co do tego ile mu ta ameryka tam dała i brak euroepjczyków jest wynikiem jakiegoś biasu - ich się do draftu nie bierze.

O ile potem trening w nba robi z ciebie prawdziwego koszykarza, to chyba najmłodsze lata w usa robią
  • Odpowiedz
@iAmTS: ale mi nie chodzi o to, on jest wychowany w UK, jego nie było w USA praktycznie w ogóle. Grał w koledżu brytyjskim w kosza (wcześniej jako dzieciak w klubach w piłkę nożną). Grał jako 15-latek w seniorskiej lidze UK (drugiej czy trzeciej). Mi chodzi o to żeś się tej Ameryki uczepił, więc:

to chyba najmłodsze lata w usa robią z ciebie prospekta


najmłodsze lata w UK z niego zrobiły,
  • Odpowiedz
@iAmTS: Ale #!$%@?, ktos wychowany za granica juz wedlug ciebie nie moze byc polakiem? Jezeli chodzi o krew to 50% polskiej, od malego deklaruje gre dla reprezentacji polski, gral w polskich mlodziezowkach ale wedlug @iAmTS nie moze byc polakiem bo jest czarny XD
To nie jest odrzut pokroju jakiegos Obraniaka tylko chłop, ktory mimo zapedow brytoli ciagle mowil ze czuje sie polakiem i chce grac dla polski.
  • Odpowiedz
że taka potęga jak UK stoi tak słabo w NBA


@Questa22: Nie ma tak w ogóle kultury kosza. Wiele miejsc w Europie przeżywało renesans i boom na kosza w latach 90 i wczesnych 00 (bo Jordan itd.), w tym czasie w 1. lidze angielskiej grali Polscy koszykarze pracujący tam na zmywaku. Natomiast sam materiał ludzki to mają, tylko żeby on się ujawnił to musi wyjechać (najczęściej do USA, ale nie tylko)
  • Odpowiedz
@Pietrzykowski: ales ty #!$%@? głupi. Ja jestem neuropkiem, OCZYWIŚCIE że to Polak.

Mi chodzi o polską koszykówkę - to nie jest triumf polskiej koszykówki. O to się pluje, ze na tagu ludzie biegają, ze polak w nba, w mediach #!$%@? polak w nba. A to gość po treningu zagranicznym. Dla mnie polak w nba to jest jak żyje i wyrósł z polskiej koszykówki. Wtedy będzie wielki dzień, polak w nba.

Świątek
  • Odpowiedz
@iAmTS: Generalnie przejrzałem całą tą dyskusje ludzi z Tobą, argumenty którymi próbują Ci coś wytłumaczyć i te Twoje fikołki. Stwierdzam, że nie jesteś ani rasistą, ani ojkofobem tylko przewybitnym idiotą. ^ Ogarnij się chłopie.
  • Odpowiedz
@nazwa_do_ustalenia: xD bardzo mi jest wszystko jedno co myślą ludzie spoza tagu, bo ci nie znają kontekstu. Teraz się nazbierało plusów i ludzie szukają debila wykopka co jest rasistą i go randomy wyjaśniają, ze matty cash to nasz chłop, na polskiej kiełbasie chowany.
  • Odpowiedz
@iAmTS:????
Chłopie, ale to ty sie sprułeś do wykopków, że dorabiają Sochanowi polskość

gniję z dorabiania sochanowi polskości. Wikop nie zawodzi

w sensie czemu ludzie mu dorabiają polskość? Bo ma drugie imie Juliusz i jakieś korzenie. Wygląda na 100% mixed american. No i Polacy nie widzieli nikogo dobrego w drafcie nigdy, więc dobre i to xD


Teraz piszesz, że OCZYWIŚCIE, że to jest Polak XD
Masz jakaś podwójną osobowość? Jedna uważa
  • Odpowiedz
@Pietrzykowski: no właśnie o to chodzi, ze zaczynają się zlatywać ludzie, którzy są pewni, ze ja pisałem o polskości jako krwi czy rasie. Dalej spójnie ciągle #!$%@? o przygotowaniu, treningu i dyscyplinie. Pierwsze stwierdzenia trochę ryzykowne, ale dlatego dyskutowałem dalej :) Pewnie nie umie po polsku - ale właśnie dlatego zeby poprzec ze on nie wychowywał się na naszej koszykówce.

Podejrzewam, ze ludzie z #nba zrozumieli, @cult_of_luna i paru jeszcze próbuje
  • Odpowiedz