Wpis z mikrobloga

Hej, Mireczki z #remontujzwykopem #budownictwo - mam #pytaniedoeksperta
Chciałabym trochę odrestaurować pokój. Załatwiłam już pana, który ściany wygładził i pozbył się dziur i nierówności po starych meblach. Zostaje kwestia podłogi. Teraz są to jakieś stare, paskudne, drewniane panele, może lekko nierówne, ale nic o co człowiek by się potykał (w sensie może podłoga trochę opada w którąś stronę, ale nic na środku nie odstaje). Ja sobie wymyśliłam żeby po prostu przykleić jakieś winylowe płytki z gatunku tych samoprzylepnych (żeby po prostu to zakryć, a dywan odpada z innych względów). W sieci widzę informację, że podłoga/ściana musi być najpierw wyrównana, chociaż wydają się być elastyczne. Pan od ścian powiedział żeby znaleźć kogoś kto zrobi mi cyklinowanie, ale wydaje mi się to kolejnym głośnym, nienajtańszym i przydługim procesem, który niekoniecznie da mi to, czego potrzebuję (bo jak to ma trwać kolejny tydzień i wymagać znowu mycia ścian to już wolę to odłożyć na za dwa lata i wymienić podłogę na coś mniej ohydnego). Więc dwa pytanka tutaj: czy tę podłogę trzeba jakoś faktycznie wyrównywać pod te samoprzylepne panele? I jeśli tak, czy są jakieś inne opcje niż cyklinowanie?
#remont #pytanie
  • 6
@BotGirl: Masz racje. Fachowiec i instrukcja obsługi paneli mówi ze trzeba równej podłogi.
Czego oczekujesz po wykopie? Że ktoś powie że się mylą?
No to mogę Ci napisać. Kładź panele jak leci, jakoś to będzie!
@BotGirl: Pod samoprzylepne winyle podłoga musi być wręcz idealna.

Jak chcesz te winyle, to trzeba by było zerwać panele i wylać samopoziom/wylewke.
Opcja B kupić normalne panele/winyle klik ( ͡° ͜ʖ ͡°) A ewentualnie krzywizny równać podkładami z włókna drzewnego
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BotGirl: jak położysz na nierówną podłogę to będziesz chodzić jak po szmacie i szlag je trafi. Jak masz drewno na podłodze to cyklinowanie, jakiś ładny olej i masz podłogę na lata!
@clas: Facet powiedział, że się nie zna na takich panelach, tylko zasugerował cyklinowanie. Przy wielu rzeczach zalecenia są dmuchaniem na zimne (np. większości naczyń nie można myć w zmywarce, bo jest nieduża szansa że coś im się stanie, ale najczęściej można je tak spokojnie użytkować). Pytam, czy to taka sama sytuacja, bo może być tak, że do nierównej w ogóle się nie przykleją, albo może być tak, że będą mieć o
@BotGirl: jeżeli ta podłoga wygląda jak klasyczny, stary parkiet to masz dwie opcje:
1) nie słuchasz fachowców i robisz po swojemu, tzn. Kładziesz jakieś panele na ta podłogę bezpośrednio, albo najpierw dajesz jakiś podkład a potem panele. W obu przypadkach panele szlag trafi po roku, więc będziesz co jakiś czas to powtarzać, ale zrobiłaś po swojemu
2) słuchasz się bardziej fachowych opcji (jak widzisz każdy ma to samo zdanie) i cyklinujesz
@Mowi: No, nie nazwałabym tego „ładnym” drewnem, już tak nie szarżujmy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ogólnie zależy mi na zmianie wyglądu pomieszczenia, a kładzenie wykładziny odpada. Ogólnie pomysł opieram na filmikach z yt gdzie ludzie zmieniają wygląd wynajmowanego mieszkania, ale tak nie na stałe, żeby móc oddać w niezmienionym stanie, i coś takiego chciałam tutaj - bez robienia faktycznego remontu. Ściany remontu absolutnie wymagały, bo były najzwyczajniej