Wpis z mikrobloga

Na jednym z LiveStreamów zostałem zapytany o mój punkt widzenia w sprawie pracy zdalnej i pracy w biurze. Moja wypowiedz bardzo ożywiła Uczestników i wielu osób powiedziało mi, że dzięki temu narodziło się im wiele istotnych wniosków.

Dlatego dziś dziele się tym fragmentem, a jednocześnie jestem ciekawy Waszego zdania w kwestii pracy zdalnej vs pracy w biurze vs modelowi hybrydowemu. W którym z wymienionych chcielibyście pracować?( ͡ ͜ʖ ͡)

#programowanie #naukaprogramowania #java #backend #technologia #informatyk #ciekawostki #jvm #byczazagroda #framework #spring #kariera #springboot
SoftBull - Na jednym z LiveStreamów zostałem zapytany o mój punkt widzenia w sprawie ...
  • 9
  • Odpowiedz
@SoftBull: Zależy. Zależy od tego, co robisz, jak robisz, jak duży masz zespół, jaką rolę w nim pełnisz. Ja np dłużej niż 1mc na zdalnym nie wytrzymałem, ale jak wiadomo są osoby, które nie mogły wytrzymać powrotu do biur i się zwalniały. Hybrydowa wydaje się najbardziej optymalna, ale ratio dom:biuro musi być dynamiczne
  • Odpowiedz
@SoftBull: Od poczatku pandemii pracuje z domu i stanowczo preferuje te opcje. Nie trzeba tracic czasu i pieniedzy na dojazdy, pieniedzy na jedzenie itd. Odpalam o 9 slacka i jeszcze sobie spie dopoki nikt nie nie odezwie. Srednio pracuje 3-4h dziennie. Reszta czasu to zajmowanie sie swoimi sprawami. Dodatkowo firma mi placi dodatek za internet (50 funtow miesiwcznie) czyli net mam za free bo tez type place sa swoj, wiec tez
  • Odpowiedz
Hybrydowa wydaje się najbardziej optymalna, ale ratio dom:biuro musi być dynamiczne


@Kolorowezworki: hybrydowa jest do dupy tak jak on wspomniał w filmiku że masz co chwilę zmiany i nie idzie się przyzywczaić ani obrać jakiejś rutyny. Masz w domu inny setup inne monitory inną klawiaturę inną myszkę niż w biurze i to też przeszkadza przynajmniej mi xD albo stacjonarnie albo zdalnie. Ja pracuje zdalnie od 1,5 roku i bardzo sobie chwalę
  • Odpowiedz
@Positano1: Ja mam praktycznie identyczny setup w domu i w biurze, so ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy pracy nad zleceniami tez bym wolał HO, ale akurat rozwijam oprogramowanie dla urządzeń, które produkujemy i zbyt często pojawiała się potrzeba dotknięcia fizycznie sprzętu.
  • Odpowiedz
@SoftBull: potwierdzam. Też pracuję 100% zdalnie od początku pandemii, do biura przychodzimy po zgadaniu się z zespołem, głównie przy okazji budżetu integracyjnego do rozpracowania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale przeszliśmy na taką formę po 2 latach pracy lokalnie, większość zespołu pochodzi z tamtych czasów więc to też może trochę inaczej wyglądać w przypadku samych świeżaków. Osobiście nigdy w życiu nie wrócę do pracy stacjonarnej, chyba tylko stawka
  • Odpowiedz
Na codzien mieszkam w UK i fajnie sobie jechac do innego panstwa na tydzien czy dwa i zyc z wyplaty w funtach :)


@Rafi91LDN: Laptop masz swój prywatny? Nie musisz prosić o zgodę na wywiezienie laptopa, nie ma żadnej blokady geo?
  • Odpowiedz
@YourDoom: Nie ma blokady geo. Laptop mam z firmy (Mackbook Pro), ale dostalem jak prywatny. W sensie dali mi zapakowany oryginalnie i tyle. Sam sobie skonfigurowalem do pracy. W zasadzie odkad go mam to nie uzywam swojego prywatnego laptopa. Na firmowym ogladam wszystko, przegladam neta itd. Nikt tego nie kontroluje. Dodatko dostalem tez 2 monitory Dell u2719d i jednorazowa "pomoc finansowa" na kupno biurka i fotela w domu.
  • Odpowiedz