Wpis z mikrobloga

@Mellisuga Jeżeli to automatycznie wznowiona polisa i nie ma przerwy w okresach, np stara polisa do 17.06 a nowa od 18.06 tylko opłacona tydzień później, to nie będzie kary bo nie ma przerwy w OC, miałeś ochronę nieprzerwanie nawet pomimo nieopłacenia od razu. Ale jak ta polisa wygasła i była np. do 17.06 a nowa jest od 24.06 to może być kara i nie ma znaczenia że się nie jeździ bo może
@vertical: ehh, będę musiał zadzwonić i się dopytać jak to wyszło z tym albo czy da radę to w jakiś sposób rozwiązać na plus dla mnie. Bo z tego co widzę to nawet 3 tysiące będę musiał zapłacić, jeżeli dobrze spojrzałem… (,)
@Mellisuga To nie znasz okresów obowiązywania tych dwóch polis? Jeżeli ta poprzednia była zawierana rok temu przez Ciebie, była w pełni opłacona i ten ubezpieczyciel w międzyczasie nie dostał zakazu sprzedaży polis to się automatycznie wznowiła i tylko opłaciłeś później, kary nie będzie. Natomiast zwykle polisa wygasa jak jest po poprzednim właścicielu i nowy nabywca przejmie tę polisę a potem przegapi termin i jest przerwa, nowa polisa wtedy jest od dnia kiedy
@vertical: Sprawa z tym autem wyglada tak, ze jest to auto zarejestrowanego na mojego ojca, który zmarł i brata. Jeździłem nim trochę ale teraz stoi, jak przychodziły papiery do opłacenia, to opłacałem zawsze przed terminem. A w tym roku zapomniałem niestety tego zrobić. A przeczytałem w Internecie, ze za nieopłacenie oc ponad 4 dni to kara 3010 zł. Chyba, ze zle zrozumiałem. Oby było tak jak piszesz, ze po opłaceniu moje