Wpis z mikrobloga

#budostory - zdjęcia z historią

Ostatnio często dyskutowany jest temat przystąpienia Szwecji do Nato. Putin doskonale wie, że Szwecja dysponuje nowoczesną i dobrze wyposażoną armią i przykładem tego jest lotnictwo. Na zdjęciu pierwszy seryjny Gripen E, numer boczny 6002, podczas swojego dziewiczego, testowego lotu w 2019 roku. 6002 był łącznie piątym Gripenem E, który wzbił się w powietrze (po prototypach). Samolot ten otrzymał nowy wzór kamuflażu i był początkiem produkcji unowocześnionej wersji myśliwca. Wersja E jest nieco większa i cięższa, ma zwiększony o 20% zasięg oraz ulepszoną awionikę. Gripeny E, oprócz Szwecji, zamówiła już Brazylia. Obecność Szwecji w Nato znacząco zwiększy bezpieczeństwo sojuszu w rejonie Morza Bałtyckiego oraz na dalekiej północy. Dziękuję pan Gripen :)
#samoloty #lotnictwo #militaria #ukraina #rosja #wojsko #geopolityka #historiajednejfotografii
Budo - #budostory - zdjęcia z historią

Ostatnio często dyskutowany jest temat przy...

źródło: comment_1656255968pcrVlM3nqdTI40I6Bwz0r5.jpg

Pobierz
  • 46
Gripeny E, oprócz Szwecji, zamówiła już Brazylia.


@Budo: Już je mają dosłownie u siebie i latają ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@Konigstiger44: To jest rewelacyjne, oni mają tyle mądrych rozwiązań że to sie w głowie nie mieści. Wpływając do Szwecji teraz każdy może oglądać w każdym porcie ochronę przeciwrakietową. Dla porównania w Polsce nawet Gdańsk czy Warszawa nie mają NIC podczas gdy
@Budo: podoba mi się koncepcja wielozadaniowych myśliwców które są wstanie walczyć z lotnisk ulokowanych na drogach. Ląduje na autostradzie dotankowanie i dozbrojenie i leci dalej. samolot zaprojektowany przez Szwedów do obrony kraju


@Konigstiger44: To nieprawda, szwecja dawno upadła a rządy przejęły gangi ciapatych, kapitan sweden płaci im blond szwedkami tylko po to żeby zatuszować do czego doprowadziło lewactwo w zachodniej europie. Nie ma dowodów na to że gripen istnieje, to
Ten schemat malowania bardzo mi przypomina niektóre rosyjskie swoją drogą


@Niewiedza_jest_blogoslawienstwem: Mało realne, to jest konkretny wzór M90, stosowany zarówno na mundurach jak i pojazdach wojska szwedzkiego.
https://en.wikipedia.org/wiki/M90_(camouflage)

Szwedzki rząd wydawał komunikat że udowodniono posiadanie takich mundurów przez służby Rosji i może to służyć prowokacjom.
Saeglopur - > Ten schemat malowania bardzo mi przypomina niektóre rosyjskie swoją dro...

źródło: comment_1656258331DF1bGKJacxdHaOoSVuTJsy.jpg

Pobierz
a my kupimy jakieś zwykłe myśliwce z korei ze słabym uzbrojeniem fa/50...


@Shin-chan: imho fa 50 gdyby dostał zamiast GE f404 silnik f414 i do tego w block 20+ jakieś lepsze uzbrojenie, sensory i łącze danych to mógłby się mocno "ugripenić". block 20 ma już mieć aim-120 to to nie jest słabe uzbrojenie
a my kupimy jakieś zwykłe myśliwce z korei ze słabym uzbrojeniem fa/50...


@Shin-chan: Wg mnie powinniśmy mieć chociaż troche Gripenów z racji głównie integracji z systemami szwedzkimi. Gdyby one były np tylko na wybrzeżu czy przy Kaliningradzie to whoa. Tak samo okręty podwodne ehhhh.