Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Inb4 piszę z anonimowych, bo zaraz zjadą mnie przedsiębiorcy i programiści 15k, których na wykopie jest jakieś 90%.
Jakie są wasze sposoby na oszczędzanie? I nie chodzi mi tu o jakieś #sekretykuzniara tylko o faktyczne pomysły na ucinanie kosztów życia. U mnie jest to:
-robienie zakupów online (często można znaleźć na pepperze zniżki -20/-30 złotych + darmowa dostawa)
-kupowanie ciuchów na Vinted i innych platformach sprzedażowych
-kupowanie na shopee z użyciem kuponów (udało mi się ostatnio kupić srajtaśmę za 1 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°))
-platformy oferujące cashback (miesięcznie zwraca mi się około 150 zł)
-przeglądanie gazetek w poszukiwaniu ciekawych ofert- czasem trafi się na banany -50% taniej albo chemię gospodarczą 1+1 gratis
-zamiana samochodu na rower jako główny środek komunikacji

Co jeszcze dostalibyście do tej listy?

#cebuladeals #oszczedzanie #finanse #zakupy #januszebiznesu

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62b83b847d7b7b0f521fec7e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: pepper (tej strony nic nie przebije) robienie zakupów na zapas ilekroć są promocje np. w biedrze (dotyczy towarów o długim czasie przydatności), po roku mam całą spiżarnie zaopatrzoną na dwumiesięczny blackout i nie kosztowało to jakoś dużo, przewidywanie trendów (np. Zakupy mąki jak była tania) w ten sposób masz zawsze pełna spiżarnię i zbijasz koszt produktów w dół. Poza tym, żarówki Led, efektywne zarządzanie prądem - pralka, zmywarka w południe,
@AnonimoweMirkoWyznania:
-apteka tylko online (magnez, ibuprom, maście, nospa, inne leki). Nawet jak dostawa jest płatna to zwraca się po dwóch produktach bo marże w lokalach w dużych miastach są często tragicznie wysokie. Często też apteka ma odbiór w aptece lokalnej.
-owsianka albo serek wiejski na śniadanie
-robienie obiadów do pracy i zarządzanie zakupami tak by jak najmniej się marnowało
@AnonimoweMirkoWyznania: planowanie zakupow (przegladam gazetki, spisuje co warto, planuje obiady pod promki czesto, cos sie konczy w domu z chemi/zywnosci dlugoterminowej to mam zapisane i to kupuje na promce w wielosztuku), pozatym comiesieczne spisywanie wydatkow, stanow kont i przychodow aby realnie zaplanowac grubsze wydatki na przyszlosc a ile moge odlozyc na subkonto/lokaty/obligacje. realnie trzymamy w domu poduszke finansowa zeby nie miec za duzo pieniedzy nieprocentujących.