Wpis z mikrobloga

Mirki szukam opinii nt. mieszkania na poziomie 1 (na 0 będą usługi), mieszkanie to posiada taras i wiąże się z tym sporo plusów, ale mogą też być minusy, których nie jestem świadomy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Problem polega na tym, że kilkanaście mieszkań wyżej nie posiada tarasu, a jedynie standardowe balkony, tak więc mój taras byłby "wysunięty" i wydaje mi się, że często mogą spadać śmieci, śnieg itd. Pytanie na ile to jest powszechne w nowym budownictwie i czy będzie to aż tak problematyczne, aby minusy przewyższyły plusy (posiadam psa więc taras to mega udogodnienie).

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 11
@M3x_pl: Pomijając śnieg i śmieci - co chcesz robić ta tym tarasie? Grila nie zrobisz - bo nie można, posiedzieć na świeżym powietrzu - no w mieście xD, pochilować na słońcu i poopalać się - o ile nie przeszkadzając Ci oczy sąsiadów.

Taras na 1 piętrze to średni pomysł. Kupisz coś, z czego nie będziesz w 100% korzystał. No może do trzymania rowerów się nadaje
@M3x_pl: cześć, mireczku mam taki taras właśnie na poziomie 1w sumie jakieś 70m2 - wszystko nad to balkony. Z minusów to właśnie sporadycznie pojawiające się drobne przedmioty - ale tu sąsiedzi są wyczuleni i coraz rzadziej dopuszczają do takich sytuacji. Śnieg w zimie, liście na jesień owszem ale to naturalne - masz trochę więcej do ogarniania - ja przeprowadziłem się z domku jednorodzinnego więc jestem przyzwyczajony że trzeba ogarniać wokół swojego
eirmens - @M3x_pl: cześć, mireczku mam taki taras właśnie na poziomie 1w sumie jakieś...

źródło: comment_16563111573JGiqwdh9nb13iX1Iqj1w9.jpg

Pobierz
@M3x_pl: to zależy od stylu życia i od otoczenia tego tarasu. Na pewno będzie bardzo przydatny jeśli robisz dużo imprez w domu albo gdy wychodzisz często zapalić.

Co do śmieci to będzie sie to zdarzać ale nie jakoś super często. W tej kwestii działa statystyka i kluczowe jest czy pieter jest 4 czy 40. ;)
@Nartenlener: dzięki za opinię, to jest taras z trawnikiem, więc sama jego obecność to spory plus (przynajmniej dla mnie), może stworzy się przyjemniejszy mikroklimat w otoczeniu tej betonozy...

@eirmens: fajnie że znalazł się ktoś w podobnej sytuacji, trochę mnie to pocieszyło, bo właśnie to mieszkanie też nie zeszło, mimo że większość już tak i zastanawiało mnie czy o czymś istotnym nie wiem. Ogarniania się nie obawiam, bo też będę się
@M3x_pl: Moim zdaniem lepiej mieć taras, z którego nie będziesz korzystał w pełni niż balkon. Ja np nie chciałam kiedyś nic większego, a od dwóch lat mam świra na punkcie kwiatów/paomidorow/papryk i taras bym przygarnęła. Masz psa, zaradzisz jakieś niewysokie drzewo i taras to tylko wartość dodana