Wpis z mikrobloga

Co myślicie o takim ogrzewaniu domku 60m2 kotłem elektrodowym?

Według producenta idzie 70-80 kWh / 1m2 /rok (zimę) czyli wychodziłoby przy 60m2 około 4800kWh na zimę czyli jakieś 3696 pln za ogrzewanie na sezon. Samo kocioł kosztuje powiedzmy 6k z montażem więc w sumie za powiedzmy 5 lat poszłoby w sumie ~24k cebulionów.

Przy kotle na pellet musiałbym wydać 25k na samo kocił + montaż. A tona pelletu teraz to około 1700 pln więc wychodzi podobnie jak prąd a nawet drożej.
Przy 3 tonach na zimę wychodzi całkowita cena za 5 lat około 25k + 3*1.7k*5 = 50.5k!

Plus przy kotle elektrodowym poza tym zero obsługi.

#pytaniedoeksperta #ogrzewanie #budowadomu #budownictwo #remontujzwykopem #pellet

https://allegro.pl/oferta/kociol-elektrodowy-9kw-polski-producent-sterownik-11929252530
Viado - Co myślicie o takim ogrzewaniu domku 60m2 kotłem elektrodowym?

Według prod...

źródło: comment_1656321942EzmP1CC9bHLoXWXBremAuM.jpg

Pobierz
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Viado: jak czytam o jakiś cudownych nowych kotłach elektrycznych to od razu wiem że autor ogłoszenia jest wśród tych samych ludzi co płaskoziemcy, antyszczepionkowcy, wierzący w żywą kroplę wody albo reptylian.
Chcesz się grzać prądem? Ok, świetnie, ale zdecyduj się na jakąś sprawdzoną i normalną technologię. A co do zużycia: będzie takie jakie masz straty w domu, a nie takie jakie deklaruje producent urządzenia
@raFFcio: Wiem że każde elektryczne ogrzewanie to jeden pies. Ale te elektrodowe kotły wydają się spoko bo są małe. Co do strat to nie mam pojęcia jak to obliczyć. Do tej pory szły około 3 tony węgla na sezon ale teraz muszę zmienić kocioł.
@Viado: twoje założenia są mocno z dupy. Na ogrzanie 60 m2 nie potrzebujesz kotła na pellet, tylko wystarczy mały piecyk na pellet w cenie 3-4k zł. A 3 tony pelletu, to idą na chałupę 100-120 m2, a nie na 60m2. No chyba, że całą zimę masz otwarte okna...