Wpis z mikrobloga

Jestem zielona w temacie, co warto kupić, żeby było dobrze i jak najtaniej w eksploatacji (dobrze ważniejsze od tanio)? Firma nieistotna. Nie chcę się kopać z samodzielnym napełnianiem (aż tyle tego nie będę zużywać). Po pogrzebaniu w necie wiem, że firm trochę jest, kiedyś wszystko było na jedno kopyto, a teraz już zaczęli komplikować (różne zawory, naboje, etc).

Czy tam coś trzeba odkamieniać / konserwować (poza butelką)? Lubię kranówę, ale mam twardą wodę, więc to muszę brać pod uwagę.

Doradźcie proszę i podzielcie się opiniami, także gdzie najtaniej i dobrze można później nabijać to w Warszawie (najlepiej gdzieś okolice Młocin lub Arkadii).

#sodastream #warszawa #bielany #zoliborz
  • 3
Cześć, jak chcesz jak najtaniej to butla ( mysle ze 2kg wystarczy plus przejściówka - adapter) napełnianie ( wymiana ) to średni koszt 12-25 a w sklepie to oko50 za sztukę. Urządzenie? Ja mam duo connect tu jest opis. Co czyścić - poprostu dbać, nie gazowac „różnych” trunków oprócz czystej wody. Ja ten kupiłem z dodatkowa opcja ubezpieczenia i mam spokój. Pewnie jak się skończy gwarancja to sprzedam i kupie następny
Qbica - Cześć, jak chcesz jak najtaniej to butla ( mysle ze 2kg wystarczy plus przejś...

źródło: comment_1656326834Kg4qHWot5wAAiM8YtiV4x2.jpg

Pobierz
@Qbica: dzięki, właśnie samodzielnego nabijania chcę uniknąć. Czy ten nabój naprawdę starcza na ok. 60l? Bo że tyle wypijałeś w tydzień, to mnie nie dziwi, ja żłopię niezależnie od sezonu 2,5-3,5 l dziennie :)
To zależy jak gazujesz- słabo to może na dłużej. Mocniej - krócej. Ja lubię mocno gazowaną :-) ja mówiłem bardziej o kupnie butli takiej około minimu 2 kg gazu lub 5kg. I dołączenie przejściówki do saturatora. Omijasz ogolnie wymianę butli ( noryginalnych) a masz jedna i na dłużej.