Wpis z mikrobloga

Czy macie doświadczenie z zamawianiem klimatyzacji typu split ze sklepów typu Media Expert tj. czy faktycznie naliczają opłaty dodatkowe, estetyka montażu? Deklarują czas montażu do 2 tygodni licząc od daty zamówienia, a sama jednostka nie jest droga. Obecnie jest promka na 3300zł. Wątpię żeby w #trojmiasto udało się znaleźć montaż w krótszym czasie, no i firma raczej nie zniknie w przypadku chęci skorzystania z rękojmi.
Druga sprawa. Większość splitów w ofercie wyposażona jest w jednostkę zewnętrzną 56dB i więcej. Mamy w mieszkaniu duży samodzielny balkon ale czy później jest konieczność przedstawienia dokumentacji? Czy jest możliwość kontroli osiedlowej? () Zgoda wspólnoty jest na ustawowe 55dB.
#klimatyzacja
  • 7
@Vixen_uwu: jednostka na 56db będzie chodzić z taką głośnością tylko jak odpalisz na maxa, więc tym bym się nie przejmował. Ja w zeszłym roku byłem w liroju zamówić taka klimatyzację, to przychodzi gość na oględziny i wycenę, ogólnie dopłaty są tak kosmiczne, np żelbet zbrojony 30cm 500zł, więc taniej u mnie wyszło wziąć markową klimę od firmy montującej lokalnie niż przez nich
@Vixen_uwu: nie wiem jak w media expert (podejrzewam ze bardzo podobnie) ale np castorama miala podpisana umowe z firma na montaz klimy po zakupie i trzeba bylo sie umowic. Inna sprawa ze pracownicy castoramy na lewo chcieli montowac klime, bez udzialu zakontraktowanej firmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@100twarzygrzybiarzy: 500zł... to już wolę wydrapać paznokciami albo łyżką xD
Głośność jest w porządku. Zastanawia mnie tylko czy muszę przekazać dokumentację z instalacji wspólnocie, skoro montaż jest autoryzowany, na której będzie wpis wartości przekraczającej tą z norm budowlanych. Z prawnego punktu widzenia nie mogę zamontować jednostki zewnętrznej 56dB.
A jeśli jednak zdecyduje się, to czy w przypadku kontroli jest konieczność przedstawienia dokumentów? Jedyne czego mi brakuje to rozbiórka.
@mikkeboss: xD
czy muszę przekazać dokumentację z instalacji wspólnocie, skoro montaż jest autoryzowany, na której będzie wpis wartości przekraczającej tą z norm budowlanych. Z prawnego punktu widzenia nie mogę zamontować jednostki zewnętrznej 56dB


@Vixen_uwu: z ciekawości zapytam - co to za dokumenty, w których mogę znaleźć takie ograniczenia? Jakieś wewnętrzne wspólnoty/spółdzielni, czy to ogólnobudowlane?