Wpis z mikrobloga

Gdzie te oferty sprzedaży domów od ludzi z potężnymi ratami kredytu, podwyżkami za odgrzewanie oraz powalającymi paragonami ze stacji paliwa dojazdy spod miasta, którzy w tym roku nie wiążą końca z końcem...


@BezkresnaNicosc: Jak ktoś ma wibor 6M to dopiero dostaje podwyższoną ratę, więc potrzeba czasu. Za to sprzedaż siadła po całości. Zobacz sobie np. Robyg jak mało sprzedał.
@Shewie: w rejonach gdzie patrze nic sie nowego nie pojawia. Jak komus sie przestal spinac miesieczny budzet to nie wiem czy ma tyle czasu na dlugie wyczekiwanie. Był jeden gosciu co szybko z 1,3k dal 990 i sprzedal bo byl mocno w tyłku, a tak to nic nowego za bardzo w 10 miejscowosciach pod wro co patrzę
@BezkresnaNicosc: Jeszcze poczekaj już inflacja prawie 16%. Jad dojepią stopy powyżej 10% to się zacznie. Bo nawet wielu ludzi którzy brali kredyt rozsądnie zacznie mieć problemy. Btw. takie stopy oznaczają problemy nie tylko dla kredyciarzy mieszkaniowych. Rolnicy, firmy itp. oczywiście oni będą chciało przerzucić te koszty na konsumenta. O ile rolnicy jeszcze będą w stanie to zrobić, o tyle firma produkująca kosze wiklinowe już nie bo poprostu klient stwierdzi ze za
@januszerka: w mieście które mam na myśli można kupić 40-50m za 300k więc ratka będzie sporo niższa niż segment za 650k. Jakoś będą musieli przebiedować (odpadną dojazdy do pracy, wożenie dzieciaka do szkoly itp.)
Tylko idiota cieszy sie ze kredyciarzom dojepali nie dostrzegając innych skutków i ogólnego spadku jakości życia


no wiekszosc ludzi tutaj tak, ale ja czesto podkreslam, ze idzie zle, 7 tlustych lat sie konczy, pora na 7 chudych... I nie dlatego mieszkania potaniaja bo sa za drogie, tylko dlatego ze ludzi przestanie na nie stac.... poki co rynek sie odcial przez zakrecenie korka z tanim kredo, a za chwile odetnie sie podwojnie na
Jak ktoś ma wibor 6M to dopiero dostaje podwyższoną ratę, więc potrzeba czasu.


@kzabor: Jak ktoś ma WIBOR 6M i wie że za 6 miesięcy będzie płacił dwa razy tyle, to rozumiem że będzie czekał z wystawieniem mieszkania na sprzedaż dopiero jak dostanie nową ratę?

Zobacz sobie np. Robyg jak mało sprzedał.


@kzabor: Robyg to akurat najgorszy przykład jaki możesz podać. Został sprzedany TAG Immobilien pod koniec zeszłego roku przez