Wpis z mikrobloga

Mircy. Zakupiłem klimatyzator przenośny 3,2kW. W zestawie jest rura karbowana o średnicy ~130mm. Chcę zastąpić tą rurę płaskimi przewodami 308x29mm jak na zdjęciu. Producent tych kanałów twierdzi, że odpowiadają rurze okrągłej o średnicy 125mm. Zależy mi na tym 29mm bo wtedy wpuszczę w uchylone okno bez kombinacji.
Oczywiście nie obejdzie się bez kolanek 2x 90 stopni poziomych + 1x 90 stopni pionowy no i redukcja z rury okrągłej do tego kanału. Czy to zagra czy trzeba coś o większej średnicy?
#klimatyzacja
HachiRoku - Mircy. Zakupiłem klimatyzator przenośny 3,2kW. W zestawie jest rura karbo...

źródło: comment_1656404332lAUfqLTen7aUQWojd4c4Ja.jpg

Pobierz
  • 6
@wywu: no dobra mogę w teorii zamiast jednej 90 dać dwie 45 odsunięte od siebie ale chyba sam fakt że przewód będzie gładki zamiast karbowanej rury też chyba poprawi przepływ
@wywu: aktualna konfiguracja zabiera mi prawie cały parapet i niemal pół metra blatu... Do tego ewidentnie słychać jak powietrze szumi w tym przewodzie... Jakieś inne pomysły?
@wywu: splita albo multi to sobie w następnym roku chyba zrobię a teraz muszę jakoś uporządkować tą rurę ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jeśli już mam coś robić to wolę zrobić to dobrze na gładkich kanałach niż wieszać tą karbowaną. Zastanawiam się tylko, jeśli producent dał rurę o przekroju ~135cm2 to czy jeśli użyję kanału o przekroju ~90 albo ~125 to da radę.