Wpis z mikrobloga

Na moim osiedlu od kilku dni jakiś zyeb, na siłę uszczęśliwia ludzi swoją listą przebojów. Do tej pory myślałem, że po prostu głośno słucha w mieszkaniu, ale nie... debil wystawił boomboxa na parapet i ładuje od 15:00 do 22:00, może go nawet nie ma w domu.
Mieszkam piętro nad nim, tylko klatkę obok.
Jasny szlag mnie trafia, że muszę zamykać okna w ten upał i nie mogę spokojnie odpocząć po pracy.
Czym kieruje się taka menda ( ͠° °)

Żeby nie było, mam sporą tolerancję na takie rzeczy, bo sam lubię obejrzeć film na kinie domowym, ale wszystko w granicach rozsądku. Ttaj to już ewidentnie czysta złośliwość.
Pobierz
źródło: comment_1656428794ktkNfW1O6HK8QEOf0vdExt.jpg
  • 94
@yaszczur BTW otwieranie okien w taki skwar to zły pomysł, zamknąć wszystkie okna i rolety spuścic tam gdzie słońce świeci :) można wtedy względnie niska temperaturę utrzymać w domu. A sąsiada #!$%@? prądem.


W moim przypadku to idealny pomysł, ponieważ mieszkanie mam rozciągnięte na obie strony bloku. Słońce opiera się przed pierwsze pół dnia na jednej ścianie, potem przechodząc na drugą. Różnice temperatur i ciśnienia wywołują przeciąg, zaraz po uchyleniu okien.
Twoja
@lutecki

@yaszczur: Widoki jakbyś mieszkał w roSSiji. Blacha falista, dywan...


Cóż, tak fotka wyszła. Dywan akurat ktoś wyniósł a blachą pokryty jest śmietnik. W rzeczywistości, to odnowione po PRLowskie osiedle. Dużo zieleni, przestrzeni, dobra infrastruktura. IMHO lepsze niż nowa deweloperka.
@gaaraddz: zależy, ja w kuchni cały czas mam uchylone bo w kuchni chodzi lodówka, tył lodówki jest jak jeden wielki grzejnik co ma 50 stopni, więc podgrzewa powietrze w pomieszczeniu.

reszta to się zgodze, w nocy napompować powietrza z zewnątrz ile się da. najlepiej wentylatorem który nie miesza tylko zaciąga z dworu i #!$%@? do pomieszczenia, Idąc spać zamknąć, a potem otwarcie dopiero gdy temp na dworze będzie niższa niż w
reszta to się zgodze, w nocy napompować powietrza z zewnątrz ile się da. najlepiej wentylatorem który nie miesza tylko zaciąga z dworu i #!$%@? do pomieszczenia, Idąc spać zamknąć, a potem otwarcie dopiero gdy temp na dworze będzie niższa niż w mieszkaniu.

Mi udało się juz zejść z 29 o godz 20, do 24*C o godz 2. na dworze 19.


@r5678: Nie było mnie w domu przez te upały - zostawiłem
że muszę zamykać okna w ten upał


@yaszczur: to akurat powinno się robić, jak jest temperatura powyżej 30 to obowiązkowo się zamyka okna, chyba że ktoś ma np okna w miejscu gdzie jest cień i słońce jednocześnie po całej długości aby przeciąg mieć
@Jurigag

że muszę zamykać okna w ten upał


@yaszczur: to akurat powinno się robić, jak jest temperatura powyżej 30 to obowiązkowo się zamyka okna, chyba że ktoś ma np okna w miejscu gdzie jest cień i słońce jednocześnie po całej długości aby przeciąg mieć

U mnie jest ta druga opcja.
@yaszczur: zostaw mu wydrukowana (to istotne, nie pisz recznie) karteczke przyklejona do drzwi albo wepchnij pod / nad drzwiaami, ze jesli akcja sie powtorzy, to beda konsekwencje.