Wpis z mikrobloga

Byłem u psychoterapeutki. Niestety zatkało mnie i nie potrafiłem nic z siebie wydusić. Mogło to być m.in. przez lęk związany z dojazdem.
Na szczęście miałem epikryzy ze szpitali i dałem jej też przeczytać to, co sam napisałem. Generalnie nie wyglądała na zadowoloną. Spytała się, jak zamierzam odbyć psychoterapię, kiedy mam problem z mówieniem. Ogólnie rozumiem, ale to jest właśnie mój problem i nie mam pojęcia co z tym zrobić. Koniec końców mam się dowiedzieć jak działa psychoterapia i co chcę w sobie zmienić. Nie mam pojęcia to pytanie odpowiedzieć.
Mówiłem już wcześniej, że chciałbym mniej bać się ludzi i czuć się bardziej komfortowo w ich towarzystwie.
Przynajmniej na koniec powiedziała, że i tak zrobiłem duży krok, dając radę przyjechać tutaj. Kolejna wizyta dopiero we wrześniu, bo mają urlopy.

Jeśli chodzi o dotarcie, to dojechałem tam w strasznych mękach ze względu na lęk i to, że w domu zamoczyłem telefon ze względu na stres i przestał działać. Ponadto, gdyby nie to, że godzinami oglądałem w google maps, jak wygląda przystanek autobusowy, to myślę, że nie dałbym rady wysiąść w odpowiednim miejscu.

Trochę jestem załamany tym, że się lepiej nie dogadaliśmy. Strata telefonu, gdy jestem w trudnej sytuacji finansowej, też nie pomaga.
Wszystko było wczoraj, ale dopiero teraz mam siły, żeby to zapostować.

Pozdrawiam @zebypatrzec. Miło jak ktoś się mną interesuje.

#przegryw ##!$%@? #qewnakwadracie #raportzniczego #psychologia #psychoterapia
  • 65
@qew12: dziękuję, że napisałeś - dzielny facet ( ͡º ͜ʖ͡º)

Główną zasadą psychoterapii i leczenia są dwie rzeczy: (1) zauważenie i powiedzenie na głos: mam problem z … , nie radzę sobie z … (2) pójście do specjalisty (psychiatry, psychoterapeuty) i powiedzenie: potrzebuję pomocy.
Zrobiłeś obie - szacun ()
Teraz kolejny krok - rozmowa o problemach. Psychoterapeutka oczekuje, że
@zebypatrzec: Wątpię że dałbym radę przygotować stos kartek. Większość już chyba napisałem poprzednio. Ale coś tam będę próbówał zapisywać.

Zbiórki na telefon nie potrzebuje. Już sobie ogarnąłem jakiś telefon.

A o rozmowach.. można pomyśleć, chociaż chętny nie bardzo jestem na razie D:
@przegro_pisarz: ewidentnie trafiłeś na … - psychoterapeuta nie daje rad - on pokazuje mechanizm/sposób, w jaki działasz, jak Twój mózg działa, jaki ma to wpływ na Twój organizm, na zachowanie albo wskazuje czego Ci brakuje, na dysfunkcje i wyjaśnia dlaczego w związku z tym pojawiają się takie a nie inne objawy.
Przykład: ja mam stany lękowe i duże problemy z bieganiem ze strachu do toalety - diagnoza psychoterapeuty: jak ja czegoś