Wpis z mikrobloga

No i zaczynamy kolejny tydzień. Tym razem z opóźnieniem bo była lekka przygoda podczas weekendu. Generalnie nie polecam puszczania psa ot tak żeby dziabal wszystko skończy się zatruciem i wizyta u weterynarza, tak było w naszym przypadku. Po dwóch dniach wszystko przeszło. Kupiłem patyk z drzewa kawowego no jakieś zainteresowanie jest aleee takie średnie bym powiedział. Generalnie rośnie jakis cwaniak w ciągu dnia dość dużo spi, naprawdę dużo. A jak tam u Was ? Wiecie jak mogę oduczyć ja ciągania, gryzienia wszystkiego do około? Jak powiem podniesionym głośnym to widzę że się uspokaja. #abi #bordercollie
źródło: comment_1656443842SOK5lz9FEzI7xFy1B4DEZW.jpg
  • 7
@netevil chęć na patyk jeszcze przyjdzie, zaufaj. A jak nie to nasmaruj oliwą - powinno być większe zainteresowanie. Co do gryzienia wszystkiego to naszykuj mnóstwo zabawek - skarpety, puste butelki pet, mroź marchewkę i jabłko... A oduczanie ciągnięcia w takim młodym wieku psa jest ciężkie - młodziak nie kuma za bardzo. Ja praktykowałem zatrzymywanie się w miejscu i czekanie jak smycz będzie luzna - ale nadal zdarza się ze ciągnie (w szczególności
@MrFruu dzięki kolego za poradę. Każde uwagi i wskazówki jak najbardziej mile widziane:) za to właśnie szanuje wykop:) że można się odrobinę wiedzą podzielić. Będę wrzucał info jak idzie staram się codziennie dla siebie i dla tych którzy się zastanawiają na zakupem takiego psiaka.
@netevil aaa, no i mnóstwo smaczków - nagradzaj za wszystko co dobre. Absolutnie wszystko. My trochę to olaliśmy na początku a to źle. Jak idzie przy nodze, smaczek, jak zareaguje na imię - smaczek, wołaj ja z różnych pomieszczeń i dawaj smaczka, skupiaj jej uwagę na sobie - smaczek. WSZYSTKO! Polecam smaczki te jak poniżej: mega sklad i psiur je kocha. Przerabialiśmy mnóstwo britów, carnilove, Woolf czy innych i te są niezastąpione.