Wpis z mikrobloga

Cześć, kupiłem styropian na podłogę EPS100 - okazało się jednak, że przyjechało jakies miękkie gówno w twardości zbliżone do fasady.
Z razji tego, że nie miałem o tym pojęcia, ułożyłem już 1/2 powierzchni domu.
Zadzwoniłem z reklamacją i chcą odebrać styropian i zwrócić kasę. Pytanie czy w jakiś sposób mogę się ubiegać zadośćuczynienia za zmarnowany tydzień poświęcony na układanie?

#budujzwykopem #budowadomu #budownictwo
  • 8
@adrian-p: Przecież Fasadowy to EPS70, to EPS100 nie będzie się wiele różnił twardością, nazwa podłogowy to będzie że można zastosować na słabo obciążona posadzkę (domową, ale już nie garaż) i wiadomo, że ileś się tam ugnie. Po prostu posadzkarze łażą po takim uginającym się i dopiero posadzka rozkłada obciążenie. Choć ja też dałbym u siebie raczej przynajmniej ten EPS200.

EPS 50 - 042 SZCZELINA
EPS 70 - 040 FASADA
EPS 80
@adrian-p: Z tego co wiem, możesz ubiegać się o zwrot dwukrotności kosztu zakupu. Szczegółów nie pamiętam, nawet podstawy prawnej nie podrzucę. Jak chcesz to googluj.
@adrian-p: Jeżeli zamówiłeś eps100 i przyjechał eps100 to nic Ci się nie należy a wymiana to tylko dobra wola sprzedawcy. Jak oni się pomylili to w sumie wg mnie też nie bo Twoim obowiązkiem jest sprawdzenie towaru.
Ja mam eps 100 knaufa i to jest inna twardość niż eps100 yatico więc nie wiem jak oceniłeś że to zła twardość.
@adrian-p: Jak będziesz punktowo po tym cisnął to on się ugina i to normalne. Ba, nawet XPS na którym leży płyta fundamentowa i stoi cały dom dasz radę trochę wcisnąć nawet paluchem. Inaczej to pracuje, jak obciążenie rozkłada się na całej powierzchni.