Wpis z mikrobloga

Przypominam, że klimatyzacja w Polsce to nie jest żaden luksus tylko normalna rzecz. Koszt instalacji jednego klimatyzatora 3,5 kW w domu/mieszkaniu to mniej niż 3000 zł, a dzienny koszt użytkowania to 3-8 zł dziennie jeśli używany jest ok. 12 godzin, w zależności od klasy urządzenia.
Jak wychodzę na zewnątrz to aż się niedobrze robi od uderzenia fali gorąca.
#klimatyzacja #polskiedomy #problemypierwszegoswiata #czujedobrzeczlowiek #polska
exploti - Przypominam, że klimatyzacja w Polsce to nie jest żaden luksus tylko normal...

źródło: comment_1656491525sW8MKWPc9f3nb2HFXS8bi6.jpg

Pobierz
  • 216
@MakerONE faktycznie nie jest to luksus. Ale dobre urządzenie z montażem np. w Krakowie poniżej 3,5k jest nierealne. Najtaniej miałem wycenę 4,2 za najniższy model Gree.
Nie chcę chińczyka.
@exploti tylko ja mam salon, kuchnie, jadalnie i korytarz praktycznie bez ścian, będzie dobre 70 metrów, to musiałbym ze 3 takie klimatyzację kupić. Jeszcze do pokoju z kompem by się taka przydała, piętra nie liczę, bo nawet nie użytkuje.
@Humdinger: jak można pisać takie skretyniałe komentarze;-) byles kiedys w sklepie? Dobę po pierwszym włączeniu klimatyzatora będziesz miał taka sama temperaturę w każdym pokoju w dwupiętrowym domu, w mieszkaniu pewnie szybciej


@anon_zwykly aha, i dlatego w dużych sklepach czy biurowcach klimatyzacja zajmuje piętro, albo dwa ( ͡º ͜ʖ͡º)
@T0pi5: Do tego p0lactwo często siedzi w jakichś nieocieplonych kostkach, często z gołej cegły, więc o ile w zimie piec pochłania wszystko co palne i da się pociąć, to w lato już tak łatwo nie ma xD
Na działce klimy nie mam, ale dom z suporexu i bodajże 15 czy 20cm styropianu - w weekend powietrze w cieniu 32, w domu 24 i to z uchylonymi oknami.
@kicipuci Dwa lata temu za gree luxury 2.6kW i Amber 3.5kW wraz z montażem płaciłem płaciłem odpowiednio 3100 i 3600. Oczywiście najwyższy model może i kosztował wtedy 5k ale najprostsze poniżej 2.5k.(montaż okolice Krakowa).