Wpis z mikrobloga

Jeszcze 2 lata temu ceny niektórych produktów znałem na pamięć. Z łatwością idąc do sklepu ogarniałem, czy coś w nim jest wyjątkowo drogie/tanie. Przykładowo Mleko UHT 3,2% w dyskoncie 2,39zł, a poniżej 2 złotych to jakaś promka, gdy kupisz 6. Masło 4,5zł, ale co chwile promki, że kupisz za 3 złote. Olej 5 złotych, czekolada 3, kajzerka 30 groszy.

A teraz? Patrzę na te cenówki i nie mam pojęcia, czy ten olej za 12 złotych to jest dobra cena, czy lepiej kupić go gdzieś indziej lub czy to masło za 7 złotych, to standardowa cena. Inflacja tak #!$%@?, że gdybym usiadł na miejscu Kaczyńskiego, gdy Tusk przepytywał go z cen produktów podczas chyba ostatniej ich debaty, to pomimo robienia zakupów, miałbym problem z odpowiedzią.

I jeszcze jak rozmawiam z ludźmi, to chyba niektórzy są przekonani, że jak inflacja w końcu spadnie, to ceny też xD A przecież w rzeczywistości jedynie trochę wolniej będą rosły. PiS stabilnie ponad 30% poparcia. Pozdrawiam.

#inflacja #gospodarka #ekonomia
  • 74
@uriel_ck:


nie oglądać tvp, błagam, niech im spada oglądalność, niech #!$%@? #!$%@? bankrutują!

Przecież to że randomowy Mirek obejrzy albo nie TVP, nie ma zupełnie wpływu na ich pomiar oglądalności czy kasę jaką dysponują.

@EpicKris dokładnie nie masz racji! Przy wyborach jest to samo #!$%@?, a potem każdy zdziwiony, że pis wygrywa. Jak młodym ludziom nie chce się dać z siebie totalne minimum to co się dziwić, że władze wybierają starsi
@uriel_ck: ale jak nie mam racji xD? Co do tego mają wybory? Jak obejrzenie przed randomowego Mirka wpływa im na pomiar oglądalności czy wpływ kasy?


@EpicKris pomyślało 100 000 osób, już rozumiesz? Jedna osoba to jest mało, ale uwierz mi, że grupa pojedynczych osób to już jest więcej niż 1.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@uriel_ck:

pomyślało 100 000 osób, już rozumiesz? Jedna osoba to jest mało, ale uwierz mi, że grupa pojedynczych osób to już jest więcej niż 1.


Ale co to ma do tego o czym piszę xD? Jak obejrzenie przed randomowego Mirka wpływa im na pomiar oglądalności czy wpływ kasy?
@EpicKris no to ci mówię, że takich randomowych Mirków nie jest 10 czy 100, tylko w #!$%@? więcej. Ja namowie ciebie, żebyś nie oglądał tvp, ty namówisz jednego na stu swoich kolegów, jeden ze stu twoich kolegów namówi kolejnego, a ten kolejnego i tak dalej. Zmiana to nie jest tak, że wieczorem się kładziesz spać z zamiarem, nie wiem, powiedzmy schudnięcia i rano budzisz się chudy, tylko to jest mozolny etap, na
@motokate: no dokładnie.
Sam generalnie nie chodzę na zakupy, tylko zazwyczaj "żre na mieście".
Wyjątkowo w tym miesiącu miałem "okazję" zrobienia i to aż dwa razy zakupów - bez zbędnego szału, tj. to co wydawało mi się potrzebne, to do wózka - nigdy nie patrzyłem zresztą na ceny. Zapłaciłem w obu przypadkach po 400 parę zł, a wózek nawet pełny nie był xD
Najlepsze było to, że żarcia kupiłem na jakieś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Promilus: ja zaczęłam żywic się w pracy sałatą z pola z randomowymi rzeczami z lodówki, szynki nawet nie kupuje i wmawiam sobie że to przez gorąco, dziś na obiad robiłam chleb z domową pastą z tofu, bo szkoda do sklepu iść i znowu coś kupować gotowego XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@uriel_ck: no ale jak nawet ten 1000 randomowych Mirków oglądających TVP wpływa im na pomiar oglądalności czy wpływ kasy xD?
Piszesz w ogóle nie na temat...