Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W przyszłym roku planuję brać kredyt hipoteczny i nasuwa mi się pytanie, jaką taktykę obrać w kwestii oszczędności. Są dwa warianty do wyboru:

A) zostawić sobie ok. 20-30k poduszki finansowej, resztę oszczędności wpakować jako wkład własny kredytu
B) zostawić sobie minimalne środki jako oszczędności, tak aby wziąć jak najmniejszy kredyt

Która opcja jest rozsądniejszym wyborem? Z jednej strony warto by było wziąć jak najmniejszy kredyt, z drugiej strony nie wiem, czy chciałbym zostać z tak małymi oszczędnościami przez kilka miesięcy, zanim coś sensowniejszego odłożę...

#kredythipoteczny #finanse #finanseosobiste #kiciochpyta #oszczednosci

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62bda9ae42164ad747942e41
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 2
Która opcja jest rozsądniejszym wyborem? Z jednej strony warto by było wziąć jak najmniejszy kredyt, z drugiej strony nie wiem, czy chciałbym zostać z tak małymi oszczędnościami przez kilka miesięcy, zanim coś sensowniejszego odłożę...


@AnonimoweMirkoWyznania: Obecnie w większości banków kredyty można nadpłacać bez dodatkowych kosztów od pierwszego dnia. W praktyce oznacza to, że w każdej chwili możesz zmniejszyć kwotę kredytu kosztem oszczędności. Inną kwestią jest wysokość wkładu własnego, poniżej 20% oferty
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja bym zostawił poduszkę. Nie daj boże stanie się coś złego i będziesz potrzebować w ciągu kilku dni 10 tysięcy i co? Weźmiesz pożyczkę? Nawet mając kredyt, nie ma co wyzbywać się do końca z oszczędności "bo nadpłacanie kredytu najlepszą inwestycją".