Wpis z mikrobloga

Poszukuje roweru żeby zacząć się trochę ruszać. Dawno dawno temu szalałem na typowo pokracznym "komunijnym" zbyt małym rowerze więc kompletnie się nie znam.
Przeznaczenie to w 90% miasto/ścieżki rowerowe. Więc strzelam ze powinienem szukać crossa/roweru miejskiego/fitness/urban/trekking bez wyposażenia?

Zależy mi też na na komfortowej/bardziej wyprostowanej pozycji. Mam 180cm i 85kg

Zastanawiam się nad:

https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-aero-v3-m%C4%99ski-2022_pid=464
https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-integral-v3-m%C4%99ski-2022_pid=353

za Aero v3 przemawia waga bo rower będę trzymał na balkonie ;/. Zastanawiam się tylko czy sztywny widelec sprawdzi się przy wjechaniu w studzienkę, najechaniu na wyższy krawężnik?

Jesteście w stanie na podstawie geometrii ramy i własnego doświadczenie powiedzieć na którym z tych 2 rowerów będe miał bardziej wyprostowaną sylwetkę?

Ewentualnie macie cos do polecenia w kwocie około 2000zł

#rowery #rower
  • 8
  • Odpowiedz
czy sztywny widelec sprawdzi się przy wjechaniu w studzienkę, najechaniu na wyższy krawężnik


@snsj: tu bez znaczenia, jak wjedziesz szybko na jakiś kant itp to koło może się połamać bez względu na to jakie ma widełki. Amortyzowane widełk spełniają swoją funkcję przy niewielkich nierównościach, np w terenie, ale na krawężniki czy studzienki są tak samo bezradne jak sztywne
  • Odpowiedz
Z doświadczenia powiem, ze sztywny dobrze się sprawdza po mieście ( plus, ze lżejszy ) a po za tym często odnoszę wrażenie, ze ludzie kupują, ze tak to nazwę „przewymiarowany” rower czyli, żeby miał wszystko najlepsze, ale już nie patrzą czy to się sprawdzi .. bo Tadek ma taki to ja tez chce. Do 2000 pln polecam poszukać na olx naprawdę można wybaczyć dobre okazje, ja polecam Ci na opisane warunki Cube
  • Odpowiedz
@Altenhein: Tylko jeśli nie znam się na rowerach to trudniej będzie mi stwierdzić co jest okazją a co nie jest jak i zweryfikować stan roweru. Natomiast pozycje cube hyde bardzo ciekawa, muszę poczytać o nim więcej
  • Odpowiedz