Wpis z mikrobloga

#opony #samochody
Elo mordeczki
Vredestein Quatrac 5. Rok 2017, 45 tys. Km. 5 mm bieznika. Plan był taki żeby przejezdzily zimę 21/22 ale skończyło się nagłym zakupem nowych opon zimowych. Wtedy wszedł plan B żeby zedrzeć je jako opony letnie ale teraz już jest plan C "ratuj się kto może".

Jakaś nowa tania opcja w rozmiarze 205/55/16/V?
Myślę nad
Dębica presto hp2
Kormoran road performance

Z marek premium i opon całorocznych jestem skutecznie wyleczony
bigbuck - #opony #samochody
Elo mordeczki
Vredestein Quatrac 5. Rok 2017, 45 tys. K...

źródło: comment_1656652788JRPUiPOA3Q67jPCadMI4SS.jpg

Pobierz
  • 14
Dębica będzie głośna, lecą w uja z etykietą.

Tutaj np są toyo w dobrej cenie
https://allegro.pl/oferta/4x-205-55r16-opony-letnie-toyo-proxes-cf2-n006-11765940231

Ewentualnie idź do wulkanizator a i zapytaj o cenę opon, może się okazać że tak zamówione opony z założeniem wyjadą taniej niż byś sam miał zakładać.

Jak się wczoraj zdziwiłem jak wulkanizatorzy zaczęli w uja lecieć i za byle 17" Dębice chcą ponad 400 zł mimo że na opneo ta sama opona jest za 290 zł
@cwlmod: trochę odpadają z nich kawałki gumy
Na 1 zdjęciu widać to po zewn stronie jak leci niebieski pasek w kilku miejscach a na 2 pomiędzy dwoma lewymi rowkami pośrodku zdjęcia
@bigbuck Ja bym jednak nie jeździł na nich w lecie, znajomy miał kolizję na zimówkach po deszczu w lecie bo była gówniana droga hamowania, ja raz hamowałem awaryjnie na Hankookach po deszczu i byłem zaskoczony jak dobrze trzymały. Letnie kupuje tylko Hankook odkąd miałem Hyundaia i30 który miał fabrycznie założone Hankooki Kinergy Eco.
@bigbuck: Dalej nie rozumiem w czym problem. Takie ubytki gumy są normalne. Jak zakręcisz kołem na kamieniach albo zahamujesz na nich to moga powstać takie ubytki. Dopóki sie one nie powiększają to wszystko jest ok.

5mm to też jest dobra głębokość bieżnika. Do zimy bez problemu dojedziesz. Ja bym je zmieniał gdzieś w połowie przyszłęgo sezonu

Zimówki też wyglądają normalnie. Lamelki są podatne na uszkodzenia i zawsze się zaokrąglają wraz z
Letnie kupuje tylko Hankook odkąd miałem Hyundaia i30 który miał fabrycznie założone Hankooki Kinergy Eco.


@vertical: A jakbyś wskoczył na micheliny/continentale to jeszcze lepiej by ci się jeździło ;)
@bigbuck: jestem specjalistą i się wypowiem - tu jeden kolega ma rację - zostaw jeszcze te wielosezonówki Vredesteina, które masz, bo nie są złe - bieżnik wysoki, a te nieznaczne ubytki nie są groźne - mogły powstać przez drogi szutrowe, albo może coś się dzieje z zawieszeniem - ciężko wróżyć po zdjęciach. Na zimę kup sobie jakieś dobre, np jakieś Hankooki jak ktoś tu pisał, kormorana sobie odpuść, no chyba, że
@Criselda: 1200 zł kosztowaly starczyły na 3 zimy i 4 okresy letnie, średni interes tym bardziej że w żadnych warunkach nie brylowały
Za drogo za słabo

Zimówki mam nowe hankooki, teraz czas na letnie
Może jednak jeszcze je zostawię

To wtedy mogłem kupić letnie i zimowe i niech by wyszło z 1400 ale mam opony do jazdy a nie do toczenia się. Całoroczne to idiotyzm.