Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Przymierzam się do budowy. Cegły kupione, bloczki też, na stal czekam. Co wg was warto kupić bo może zdrożeć czy nie warto kupować na zaś? Myślałem o styropianie (mam gdzie złożyć pod dachem w bezpiecznym miejscu).

Jak sytuacja z wełna? Tanieje drożeje?
Wstrzymujecie się z zakupem stali czy już kupujecie? Po ile u was u mnie 4.89brutto

#budowadomu #materialybudowlane
  • 20
@01101010_01100001: właśnie co się dzieje z dachówką jakie sa mniej wiecej ceny za m2 materiału? Nie mialem okazji się rozejrzeć, blacha pruszyński modułowa ta co mi się podoba ok 70zł/m2, no wolałbym dachowke czy to beton czy ceramiczna, ale jak to ma byc 2 lub 3 x drożej to walić to. Podpowiedz coś.

Drewno na więźbe i deskowanie i szalowanie mam.
@xdrcftvgy: W moich okolicach składy zawalone Robenem (ceramika), który przez wielu dekarzy uważany jest za jeden z najsłabszych jakościowo produktów. Zdecydowałem się na Braas Rubin, który dostępny był tylko na jednym składzie.
@xdrcftvgy: Las jest państwowy. Co do dachu to są wiązary, tylko nie z fabryki... Majster z ekipą przyjechał, zbili i postawili całość w mniej niż 12 godzin. Cały czas nie wiem jak to możliwe, ale wszystko jest równiutko. Generalnie zupełnie nie tak jak w projekcie (ścianka szczytowa powinna być niższa), ale jestem zadowolony. Na poddaszu graciarnia, reku, rozprowadzenie, ocieplenie stropu.
Kapitan-Planeta - @xdrcftvgy: Las jest państwowy. Co do dachu to są wiązary, tylko ni...

źródło: comment_1656762638vleZkQAdeft90anihkcyoT.jpg

Pobierz
@Kapitan-Planeta: heh...bardziej myslalem, ze jak ktos kladzie strop belkowy albo nawet z tego typu wiazar to pewnie ma swoj las, bo drewno na to pewnie swoje kosztowalo. Fajny domek parter, te wiazary wygladaja na mocniejsze niz typowe, czasami jak niektory szkielet sie patrzy to az dziwne jak to sie trzyma gdy lezy na tym taka dachowka betonowa. Wzorowales sie na jakims typowym projekcie czy wszystko twoj wlasny wymysl? Na dole 3
@Kapitan-Planeta: Ale te ceny powariowały. Na moją stodołę też wziąłem brassa celtycką i jak patrzę to podstawowa pod koniec 2018 kosztowała 2.31 netto/szt. Cały dach 250m materiał około 16k zł.
Do tego drewno z własnego lasu i patrząc na dzisiejsze ceny to pewnie 1/4 tego co zapłaciłbym teraz z drewnem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kapitan-Planeta: jak jedna polac dachu od północy to nawet nie będziesz musiał się starać o mech ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pablikos: nom kasa straciła na wartości cóż poradzić, robocizna też poszła do góry, co robi darmowy kredyt z cenami już widać. Może się unormuje ale na spadki to bym bardzo nie liczył
Dachówka i drewno notują teraz absolutne maxy


@Kapitan-Planeta: No i niestety z dachówką tak będzie tak samo z drewnem więc jak chcesz czekać #!$%@? wie ile na spadki to powodzenia. Dachówka ceramiczna jest droga bo wymaga dużo energii. Ja kupowałem meyer holsen w cenie 6 zł czyli ok 90 za m2 i to był czerwiec. Po wielu bojach dostarczyli w listopadzie i babka mówiła że termin na tą dachówkę obecnie to
@01101010_01100001: Tak samo jak kable elektryczne.... Są tanie bo cena miedzi poszła w dół, nie? Ja tylko mówię, że jeśli można poczekać, to trzeba tak zrobić, bo drożej już nie będzie. A na koniec roku składy zapełnią się materiałem, na który juz nikogo nie będzie stać.

Możesz się zgadzać,możesz nie; ale stare powiedzenie mówi "kupuj jak tanio, sprzedawaj jak drogo".